"UFKU DAR"İNSANLAR  ÇİMENTO FABRİKASININ NASIL...

"UFKU DAR"İNSANLAR  ÇİMENTO FABRİKASININ NASIL TAŞINACAĞINI TARTIŞMAYA BAŞLADI

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, son günlerde oldukça tartışılan Elazığ Çimento Fabrikası ile ilgili bir açıklama yaptı.

22 Eylül 2017 - 11:37 - Güncelleme: 22 Eylül 2017 - 14:38

Başkan Yanılmaz açıklamasında Çimento Fabrikasının yerinden başka bir yere naklinin düne kadar konuşmaya bile cesaret edilemeyen bir konu olduğunu ancak Elazığ'ın bütününün çok yakından ilgilendiren bir konu olduğunu, bu konunun elbette ki gündemlerinde olduklarını ifade etti. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Çimento Fabrikası’nın taşınması için gerekli çalışmayı yaptıklarını belirterek konuşmasında “Nihayetinde Cumhurbaşkanımızın da Elazığ’a geldiğinde vatandaşlarımıza söylediği gibi “Çimento Fabrikası buradan başka bir yere taşınacak.” Adım adım sona doğru yaklaşırken, “ufku dar” Elazığ'da bir taş üzerine bir taş koymamış, laftan başka hiçbir şey üretmemiş olan insanlar bu defa Çimento Fabrikasının nasıl taşınacağını tartışmaya başladılar. Ben soruyorum.! Siz Çimento Fabrikasının yerinin değiştirilmesini istiyor musunuz, istemiyor musunuz.? Çıkıp kameraların önünde bir şeyler konuşup arka planda ise gidip Çimento Fabrikası ile pazarlık yapanları da biliyorum. Biz çok net insanlarız. Burada neyi konuşuyorsak, her yerde aynı şeyi konuşuyoruz. Yeri geldiği zaman bu şehrin menfaatleri için elimizi taşın altına koymadık, gövdemizi taşın altına koyduk ve hiçbir zaman çekinmedik. Çimento Fabrikası’nın yerinin değiştirilmesinin ücretini Elazığ Belediyesi niye ödesin.? Elazığ Belediyesi bunun altından kalkabilir mi.? Düne kadar yani biz göreve gelmeden önce bu belediye çalışanlarının alacaklarını 6 ay ödeyememişti. Bu belediye iflas etmişti. Elazığ'da Belediye’ye esnafımız mal vermiyordu. Kurum, kurumsal kimliğini kaybetmişti. Belediye’yi bu hale getiren insanların ufku bugün konuşanların ufku'yla özdeş, aynı yoldan.” İfadelerine yer verdi.

“AT BİNENİN KILIÇ KUŞANANIN”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, açıklamasında göreve geldikten sonra belediye personelinin maaşlarının zamanında ödendiğini ve Elazığ esnafının Elazığ Belediyesi ile aralarında hiçbir sıkıntının olmadığını ifade etti. Başkan Yanılmaz açıklamasına şöyle devam etti. “Elhamdülillah, at binenin kılıç kuşananın. Göreve geldikten sonra, Elazığ Belediye personelinin alacağı maaş bir gün dahi aksamamıştır. Bugüne kadar esnafımız Belediye’ye verdiği malın karşılığını faturasını kestiği zaman almıştır. Elazığ Belediyesi canlandı. Elazığ Belediyesi dirildi. Ufku olmayan insanlar Elazığ Belediye’si nasıl bu işin altından kalkar derler, biz ise Elazığ Belediyesi'nin dününü değil artık şehrin geleceğine doğru giden adımları en sağlam bir şekilde atıyoruz. Hemşerilerimiz şunu bilsinler ki bu şehrin menfaati, geleceği, çıkarı için Mücahit Yanılmaz gövdesini ortaya koyar. Allah'ın izniyle de hiçbir zaman irademizden bir şey kaybetmeyiz. Geri adımda atmayız. Dün neyi söylemişsek, bugün de aynısını söylüyoruz. Yarın da aynısını söylemeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Bu haber 11184 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Mehmet AYDIN
  8 ay önce
  Helal olsun Başkanım.Takdire şayan işler yapılıyor.Siz köstek o***lara değil,destek o***lara bakın.
 • Źülkuf
  9 ay önce
  Belediyeyi calismalarindan dolayi takdir ediyorum comento fabrikasinin oradan mutlaka gitmesi lazim cunku cevreye çok zarar veriyor insallah cumjur baskanimizla el ele verirsemiz bu isi cozersiniz size guveniyorum ALLAH BASARILARINIZI daim kilsin
 • Ahmet
  9 ay önce
  İnsan sağlığı çok önemlidir. Böbrek hasta sayısını azaltabiliriz. Daha sağlıklı toplum daha sağlıklı bir çevre için el ele ...
 • Cihan
  9 ay önce
  Bu belediye başkanına Elazığ sahip çıkmalı Elazığ li lar öncesi ve sonrası karşılaştırmasini izan ve vicdan çerçevesinde yapmalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ/PDY SORUŞTURMASINDA 2 TUTUKLAMA
FETÖ/PDY SORUŞTURMASINDA 2 TUTUKLAMA
KAYISI, KADINLAR İÇİN İŞ KAPISI OLDU
KAYISI, KADINLAR İÇİN İŞ KAPISI OLDU