"TEMEL LABORATUVAR EĞİTİMİ" KONULU SERTİFİKA...

 "TEMEL LABORATUVAR EĞİTİMİ" KONULU SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

13 Eylül 2019 - 10:51 - Güncelleme: 13 Eylül 2019 - 10:58

Fırat Üniversitesi Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü DAP Çiftçi Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Temel Laboratuvar” eğitimine katılan 55 Veteriner Hekime sertifikaları verildi.

Fırat Üniversitesi Çiftçi Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapılan sertifika törenine, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar, TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir, Veteriner Fakültesi Öğretim üyeleri ile kursiyerler katıldı.

Fırat Üniversitesi TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir, 2018 yılı içerisinde TAHAM olarak 7 konuda sertifika programı düzenlediklerini belirterek, bu eğitimleri Fırat Üniversitesi olarak DAP’ın finansörlüğünde gerçekleştirdiklerini, 2019 yılında ise 13 eğitim programı düzenleyeceklerini söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar ise, Temel Laboratuvar Eğitiminin her meslek ve uygulamada önemli olduğunu vurgulayarak, 5 yıllık Veteriner Fakültesi eğitimi süresince her ne kadar donanımlı olunursa olunsun, bu tür eğitimlerin Veteriner Hekimlerin

çalıştıkları yerlerde ve sahadaki tecrübelerini artırması noktasında önemli olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından eğitim programına katılan Veteriner Hekimlere sertifikaları verildi.

Bu haber 570 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BELEDİYE ÖNCÜ OLACAK
BELEDİYE ÖNCÜ OLACAK
İZLEMEYİN, İNİSİYATİF ALIN!
İZLEMEYİN, İNİSİYATİF ALIN!