SU ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ SAHA ZİYARETLERİ DÜZENLENDİ

SU ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ SAHA ZİYARETLERİ DÜZENLENDİ

Japon Dış Ticaret Teşkilatı JETRO ile Ajansı işbirliğinde su ürünleri alanında faaliyet gösteren firmaların teknolojik altyapılarının geliştirilmesi ve muhtemel işbirliklerinin değerlendirilmesi amacıyla iki günlük saha ziyaretleri düzenlendi.

20 Aralık 2019 - 12:00

Jetro İstanbul ofisi yetkilileri ile Singapur ve Tokyo’da su ürünleri teknolojileri alanında faaliyet gösteren UMITRON firma yetkililerinin katılım sağladığı ziyaretler kapsamında Elazığ Su Ürünleri Enstitüsü, Gümüşdoğa Balıkçılık Üretim ve İşleme Tesisi, Keban Alabalık A.Ş. Kuluçka Tesisi, Türkaylar Alabalık Üretim Çiftliği ziyaret edildi.

Üretim altyapılarının değerlendirildiği ziyaretlerde UMITRON tarafından balık yetiştiriciliğinde kullanılan son teknolojiler hakkında bilgi verildi.

Jetro, FKA ve UMITRON Heyeti, Genel Sekreteri Abdulvahap YOĞUNLU ile birlikte Elazığ TSO Başkanı Asilhan ARSLAN ve Elazığ Valisi Çetin Oktay KALDIRIM’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Temasların ardından Elazığ Yatırım Destek Ofisinde heyet ile su ürünleri üreticileri bir araya gelerek sektörün detaylı olarak ele alındığı ve Elazığ Yatırım Ortamının tanıtıldığı bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Aynı zamanda Japon Dış Ticaret Teşkilatı JETRO ile Bölgemizin Japon turizm acentelerine tanıtımı, mevcut destinasyonların ve turizm alanında işbirliklerinin geliştirilmesi, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların karşılıklı yatırım ve ticaret potansiyelinin geliştirilmesine yönelik işbirliği yapılması kararlaştırıldı. 

 

Bu haber 405 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiftçilere 1 milyon TL kredi desteği verildi
Çiftçilere 1 milyon TL kredi desteği verildi
3 şüpheli hakkında işlem yapıldı
3 şüpheli hakkında işlem yapıldı