SU KESİNTİLERİ

SU KESİNTİLERİ

Ramazan ayı ve bayram öncesi klasiklerindendir su kesintileri. Bayram temizliği yanında yasaklardan dolayı hane halkının evde kalmasından kaynaklanan bol su kullanımına, evlerin bahçelerine dikilen sadırları ve ağaçları sulama eylemi de eklenince şebeke suyu zaman zaman yeterli gelemeyebiliyor.

21 Mayıs 2020 - 15:41 - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 - 17:24

Herhangi bir büyük çaplı arıza ve olumsuzluk olmadığı halde sırf yoğun kullanımdan kaynaklanan kesintilerin önüne geçmek için yetkililerin canla başla çalıştığını biliyoruz. Haziran ayında şehre verilmeye başlanacak Hamza Bey Barajı suyunun musluklarımızdan akmasına kadar olan bu süreci iyi yönetmek gerekiyor.

Gazetemize gelen şikâyetlere bakılırsa genel de yüksek kodlarda bulunan evler en çok kesintiden mağduriyet yaşıyor. Bunun önüne geçmek de çok zor değil. Su sıkıntısının yaşandığı günlerde sürekli aynı mahallelerin ve bölgelerdeki hemşerilerimizin mağduriyet yaşamasının önüne geçmek amacıyla münavebeli su dağıtım yöntemine başvurulması daha doğru olur.

Şehrin alt kesiminde bulunan mahalleler su kesintisinden hiç etkilenmezken şehrin üst kesimlerinde bulunan mahalleler bu sıkıntıyı sürekli yaşıyorsa ve su yetersiz geliyorsa birkaç adımda bu sorun kısmen çözülebilir.

Depolarda eksilen su, üst kesimlere çıkmıyorsa yapılacak iş konumundan dolayı sıkıntı yaşamayan aşağı mahallelere giden vanayı bir süre kapatıp depo suyunu üst mahallelere vermek. Umarız bu süreç kısa sürer ve kesintisiz suya kavuşacağımız  günler Haziran ayı itibarıyla bizleri bulur.

Bu haber 1011 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Cüneyt katar
  6 gün önce
  Günêy çêvrê yolu toki evlerinde on gündür su sıkıntısı çêkmiyorum itfaye depolara kirli suyu doldurup gidiyor musluklarda çamur rêngi dê su alıyor nê bulaşık nê çamaşır nê içmê suyu nêdên banyo yapacak su niteliğinde dêil rezillik diz boyu içmê suyun hêrgün şantiye bir musluktan yaşıyoruz ama duş içkanımız kêsinniklê yok nêdên bir yêtkili olarak bu konuda ilgilênên mahduruz
 • Hakan
  1 hafta önce
  Artık belli bir noktaya geldi aynı sıkıntı yıllardır devam ediyor. Bir ihmal varsa belediye gerekli çalışmaları yapmak zorunda.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Spor camiasından başsağlığı mesajları
Spor camiasından başsağlığı mesajları