SİYASETİN BAYRAM ZİRVESİ

SİYASETİN BAYRAM ZİRVESİ

Kurban Bayramı sebebiyle doğal olarak şehrin tepe yöneticileri ve siyasiler gerek resmi gerekse özel ve parti bayramlaşmaları sebebiyle bir araya gelecekler.  Bu birliktelik ve buluşma zirvesinin şehrin önemli sorunlarının görüşüleceği bir platforma dönüşmesi büyük bir kazanım olacaktır.

09 Ağustos 2019 - 15:32

Peki, nedir şehrin öncelikli ve görüşülmesi gereken sorunları:

1-Hemen her gün ovada yaşanan yangın ve trafo arızalarından dolayı şehirde yaşanan su kesintilerinin bir an önce önüne geçmek amacıyla Hamza Bey içme suyu projesi için ödeneklerin acilen ilgili firmalara aktarılması.

2- Gerekirse şehrin diğer projeleri için ayrılmış ödeneklerin Uluova ve Kuzova sulama projelerine aktarılarak çorak arazilerimizin sulanması ve tarımsal kalkınmanın gerçekleştirilmesi.

3- İstihdama yönelik yatırımların özellikle de Cip jeotermal tesisleri bünyesinde kurulacak otel, devre mülk ve seracılık faaliyetlerin biran önce faaliyete geçirilmesi için tüm imkanların  seferber olması.

4-Tarım ve hayvancılık programlarının yeniden gözden geçirilerek üretim öncesi verilen teşviklerin üretim sonunda ve teslimat anında ödenmesi.

Bu dört proje hem şehrin kalkınmasına hem de istihdam ve üretime katkı sunacak projelerdir.

Hiçbir aciliyet ve zorunluluğu bulunmamasına rağmen önemli ödeneklerin aktarıldığı Kömürhan köprüsü ve tüneli ile diğer yollar için verilen ödenekler bir yılığına yukarıda saydığımız dört projeye verilmesi yönünde siyasilerimiz ve yöneticilerimiz bu bayramı fırsat bilmeli ve harekete geçmeli. 

Bu haber 836 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş
    11 ay önce
    Elazığ yerel basın arşivleri, verilip de tutulmayan sözler, bir türlü başlanamayan işler, başlayanlardan ise bir türlü bitmek bilmeyen projeler ile dolu, örnek Elazığ susuzluktan kıvrılırken Hamzabey Barajının hikayesine bakalım. Elazığın içme suyu temini için 2009 yılında gündeme gelen ve seçim vaadi olarak verilen ,2012 yılında temeli atılan barajın 2015 yılında bitirilmesi planlanıyor. yapılacak bu barajla birlikte 2040 yılına kadar şehrin su sorunu çözülmüş olacak. Yıl oldu 2019 hala bitmemiş bitmediği gibi şehir iletim hatları ihale bile edilmemiş, 2015 de bitecek denilen iş ne zaman bitecek, Kültürhan denildi Tiyatro binası yıkıldı bırakıldı. Yeni sulama denildi eskisi yıkıldı bırakıldı,Ovalar kavruluyor, şorşor şoruldadı. Tarihi eser restorasyonu denildi kazıldı bırakıldı. Hele şu stadyum meselesi varki rezalette Dünyada eşi benzeri yok. Say say bitmez
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FERİBOT ÇİLESİ
FERİBOT ÇİLESİ
İZZETPAŞA’DA YAVAŞ MIYIZ?
İZZETPAŞA’DA YAVAŞ MIYIZ?