SİYASETÇİLER GİTMESİN

SİYASETÇİLER GİTMESİN

ÇOCUKLARI PKK TARAFINDAN DAĞA KAÇIRILAN ANNELERİN DİYARBAKIR HDP BİNASI ÖNÜNDE TUTTUKLARI SİVİL VE SOYLU EYLEMİNE SİYASETÇİLERİN ZİYARETLERİ ASIL MESAJI GÖLGEDE BIRAKIYOR

13 Eylül 2019 - 16:57

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan annelerin Diyarbakır HDP binası önündeki soylu, sivil ve yürekli nöbetleri devam ediyor. Her gün sayıları artan gönlü ve yüreği yaralı annelerin destansı mücadelesine değişik kesimlerden destekler de sürüyor.

İKİ AĞAÇ İÇİN SOKAĞA DÖKÜLENLER GENÇ FİDANLAR İÇİN SUSKUN

Geçmişteki ağaç, hayvan hakları ve eşcinsel yürüyüşlerine destek veren, bizzat eylemlere katılan ya da sosyal medya hesaplarından eylemcilere destek veren ve bunu “sanatçı hassasiyeti ve duyarlılığı” olarak savunan çevrelerden ise gerekli destek ve paylaşım görülemiyor.

 

TERÖRÜ ANNELER BİTİRECEK

Çocukları dağa kaçırılan ve her gün evlat özlemi ile yanıp tutuşan anneler,  örgütün, yani hem PKK’nın, hem de HDP’nin baskısına rağmen yuvalarından koparılıp alınan çocuklarını kurtarmak için destansı bir mücadele veriyorlar. Ne açılım, ne siyasi çözüm ne de güvenlikçi yaklaşım. Vatandaşların ortak görüşü terörü bu annelerin onurlu direnişi bitirecek.

SİVİL BAŞLADI SİVİL SÜRMELİ

Diyarbakır'da HDP binası önündeki annelerin eylemlerinin sivil başladığını ve sivil devam etmesi gerektiğini belirten tarafsız gözlemciler, bu onurlu direnişin siyasi partilerin propaganda kampanyasına dönüştürülmemesi ifade ediliyor.

 

AK PARTİLİ SİYASETÇİLER EYLEMİN GÜCÜNÜ KIRIYOR

Ak partili bakan, milletvekili ve belediye başkanları yanında il teşkilatlarının ziyaretlerinin annelere destek gibi görünse de toplumdaki karşılığının ve özellikle de nöbet tutan annelerdeki yansımasının çok farklı olduğuna dikkate çeken vatandaşlar, onur nöbeti tutan ve vicdanlarda büyük karşılık bulan annelerin evlat nöbetlerinin siyasilerin kendini gösterme alanı olmadıklarını ifade ettiler.

ŞOVA DÜNÜŞME İHTİMALİ

Güneydoğu halkı başta olmak üzere tüm ülke insanının duygularına tercüman olan gönlü yaralı annelerin nöbetinin ve bunun doğuracağı sonuçların ak partiden de bir milletvekilinin şahsi şovundan çok daha büyük anlamı olan soylu bir direniş olduğuna dikkat çeken tarafsız gözlemciler, milletvekillerinin memleketlerindeki şahsi silikliklerini ve başarısızlıklarını örtmek amacıyla ucuz kahramanlık yapıp Diyarbakır annelerini ziyaret etmelerinin şovdan öte bir anlam taşımadığını ifade ediyorlar.

 

AK PARTİ ÖNLEM ALMALI

Kamuoyunda büyük destek gören ve sivil olması özelliği ile de her kesimin vicdani ve insani baktığı bu eylemlere salt kendi reklamı için giden Ak Partili siyasilerin ziyaretlerinin engellenmesi gerektiğini bu yapılmadığı takdirde topluma verilmek istenen asıl mesajın gölgede kalacağını belirten vatandaşlar, bu konuda Ak Parti genel merkezinin kendi milletvekili ve diğer siyasi şahsiyetleri uyarması gerektiğinin altını çiziyorlar.

Bu haber 664 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka sayısı da arttı!
Vaka sayısı da arttı!
31 şehre giriş yasaklandı!
31 şehre giriş yasaklandı!