Selçuk Öztürk yine zırvaladı!

Selçuk Öztürk yine zırvaladı!

Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, Teknik Direktör Levent Eriş ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi

10 Şubat 2020 - 16:26 - Güncelleme: 10 Şubat 2020 - 18:00

TFF 2. Lig’den çekilen ve gelecek sezon yine aynı ligden mücadelesine devam edecek olan Elazığspor’da, Başkan Selçuk Öztürk, Teknik Direktör Levent Eriş ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Elazığspor Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk açıklamalar yaptı.
“ÖZEL İZİN ÇIKARTABİLİRSEK”
Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, “Elazığ depreminin ardından 26 Ocak’ta çekilme talebinde bulunduk. Mevcut futbolcularımızı isteyen takımlar var. Özel izin çıkartabilirsek onları kiralık olarak göndereceğiz. 32-33 Milyon TL civarında futbolcu ailesine borcumuz var. Kulübümüzün bir mağduriyeti var. 1 ay içinde ne olacağını göreceğiz. Alacaklı oyuncuları tek tek arıyoruz.” dedi.

“4 KEZ HAYATIMDAN FERAGAT ETTİM”
Alacakları silme teklifini kendisinden önceki yönetime de yaptıkları belirten Selçuk Öztürk, “59 Milyon’du borç. Ben dedim bir kısmını siz bir kısmını siz verin silelim süt liman yapalım kulübü dedim. Kabul etmediler. Eski başkan altın verdim diye açıklama yapıyor. Ben TL yerine dolar yazsaydım kaç katını alırdım. Ben Elazığspor’u yaşatmak için 4. kez hayatımdan feragat vermişim” şeklinde konuştu.

“E B SPOR DİYECEĞİM”
Elazığ Belediyespor’un ismini bundan sonra anmayacağını söyleyen Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, “E B spor diyeceğim bundan sonra. Belediyeyle bir alakası yok. Takmışlar kendilerine bir kuyruk Belediye’yle ne alakaları var. Federasyonu, Mehmet Ağar abimizi kimi aradıysak Belediyespor’u koz tutuyor bu deprem sürecinde. Belediyespor başkanı Ahmet beyle görüştüm. Dedim ki ben böyle çekilme düşüncesindeyim dedim. Arkadaşlarımızla konuşalım dedi. Arkadaşlarla konuştuk çekilmeme kararı aldık dedi. Arkadaş kim yav? Senin kaçtane yöneticin var. 3 kişilik bir delegen var. Resmen ayağımıza pranga vurdu. Direkten döndük. 10 gün uğraştım. Tolga bey, Metin bey, belediye başkanımız, Mehmet Ağar abimiz uğraştı. Süleyman beyle konuştuk. Elazığ Belediye niye oynuyor diyorlar. Ben ne bileyim diyorum. Adamın 5 tane seyircisi var toplam. Onun tesisinde bir sıkıntı yok. Bu afeti yaşamadı mı E B spor. Bunlar Paris’te mi yaşıyordu deprem olduğunda. Harıl harıl apartmanlar yıkılıyor. Allah razı olsun bakanlarımız burda. Millet derde düşmüş. Benim kulübüm burda oynayacak, dans edecek. Geçen de sana anlattım Coşkun abi. Biz E B sporla hiçbir zaman aynı çizgide olamadık. Yalpa yapıyorlar çünkü. Ben çok sabrettim. 4-5 sefer birlikte hareket edelim dedik. Dediler he he he he. Bir bakıyorum gazetesine Milletvekili gidiyor uydur gaydır bir açıklama yaptırıyor. Ben de yemez. Kendi gazetesi ya. Ben de gazete kuruyorum. Karar aldım. Bir gazeteyle o kadar horozluk olmaz. Oraya nasıl bir milletvekili gidiyor yok Yeni Malatya modeli, yok onu yapak bunu yapak. Tabi o giden insanlar da bilmiyor. Sonra gelip bizden dinleyince haa öyle mi diyorlar. Çok başarılıysak Mücahit Yanılmaz sonuna kadar sana destek verdi. Belediye emrindeydi. Her şeyi karşılayan belediye eee o kadar başarılıysan 6 sezondur 3. ligdesin kardeşim. Sen kimle kafa yapıyon. Her sene 5 Milyon harcasa şu an 30 Milyon. E B sporun bütçesi benden fazla. 3.5 milyon ölüsü vardır. Eee başarın varmı? 30 Milyon harcamışsın. Ne olmuşsun 3. ligde. Bana 30 milyon destek verilseydi var yaa? O zamanın belediyecileri bana o desteği verseydi düşmezdik.” ifadelerini kullandı.

“BEN ONLARIN BEYNİNDEN GEÇENLERİ OKUYORUM”
Vartaş diye bir firmayı o zaman kulübe bela ettiklerini söyleyen Başkan Öztürk, “Vartaş mıydı neydi. Ömer Faruk Barata’yı ben aradım dedim kardeşim siz kimin maşasısınız. Gönderin 1.5 Milyon siz ben de 1.5 vereyim borcu ödeyelim göndermediler. 45 Milyon’la aldım ben yine. 45 Milyon borçla boğuşuyorum ben. Tahta kapalı ona rağmen mücadele ediyoruz biz. Maalesef bu facia oldu. Olmasaydı biz yine erkek gibi mücadelemizi sürdürürdük. Düşme korkusundan değil yani biz. Geçmişte bir yakınımız olduğu zaman yan tarafta 40 gün tv açılmazdı. Bu kadar afetin içinde top oynayacak kadar yüzsüz de değiliz. Bu afette kim top oynuyorsa gidin ona söyleyin. Dert o değil. Oynama kararı verilseydi gidip dışarda oynayacaktık. Ben taraftarımı nasıl taşıyacağım. Geldim tüm maçlar için Urfa’ya mecbur kaldım. E B spor şunun planını yaptı. Ben çekilmezsem Elazığspor gider dışarda oynar düşer. E zaten bende 3’teyim. Elazığ’daki bütün ipleri eline geçireceklerdi. Ben onların beyninin içindekileri okuyorum. Bunu yıllardır yapıyor. Samimi olsa bugün benden 10 tane oyuncu alırdı E B Spor. Kaç defa söyledim. Niye almıyorsun bizden oyuncu? 10 tane futbolcu al benden yetiştir. Bunu teklif ettim ben. Diyelim bu çocuğu aldım ben sattım örneğin Trabzonspor’a paylaşalım parasını. Sana gelir gelsin. Buna bile yanaşmadılar. Kulüp müdürü transfer yapar mı anlatmasınlar bana. Kulüp müdürü transfer yapıyor dışardan 22 tane adam getiriyorlar” diye konuştu.

“DÖKÜLEN BETONDAN PARA KAZANACAĞIZ”
“Molozları taşıma işine talip olduklarını söyleyen Öztürk, “Sakarya depreminde Sakaryaspor’a da verdiler. Belediye Başkanımızla değerlendireceğiz. Dökülen betondan para alacağız. 1 senede çok ciddi gelir olur. Havadan bulduğumuz bir kaynak. Bir de şunu kovalıyorum. Afet durumunda davetiyeyle işler veriliyor. Elazığlı müteahhitlerin iş almasını destekliyoruz. İhalelere gireceğiz. Elazığspor’un borcunu böyle bitireceğiz. Hak ettiğimiz süper lige bir an önce dönmemiz lazım. Beni yeme operasyonu yapmasaydı belediye bana destek verseydi. Bizim burda ne işimiz vardı? Kulüp yine geldi kayyumun eline düştü. Devamlılık esaslıdır. Hocamızla niye sözleşme uzatıyoruz. Futbolcularımızın, hocalarımızın sözleşmelerini uzatıyoruz. Bizim bu borçlardan kurtulmamız lazım. FIFA’yla da görüşüyoruz. Vranjes dosyasında bir tehlikemiz var. Bilica’nın alacağı var hala. 1 dönemlik yasak gelebilir Vranjes dosyasından. FIFA’ya da afet durumunu bildirdik. Bize herhangi bir ceza gelmemesi için FIFA’ya başvuruda bulunduk.” dedi.

“KAFAMI BOZARLARSA BENDE ÇIKAR GİDERİM”
Elazığ içinde oluşturacakları projelere herkesin yüreğini koyması gerektiğini ifade eden Başkan Selçuk Öztürk, “Kimse kaçak oynamayacak. Hele bakarız, 3 gün sonra olmayacak net. Allah’ın afatının sonucunda Elazığspor’a da bir şans doğmuştur. Bu fırsatı şehir olarak şansa dönüştürmemiz lazım. Yeter ki herkes yüreğini ortaya koysun. Hep gösterdiğimiz dış kaynak. Hiç kimsenin cebinden bir şey çıkmayacak. 32.5 milyon futbolcu ailesine borcumuz var. 17-18’e bitirsem bu başarımıdır beyler. Ben borcu bitirirsem yapar mıyız? 18 milyon kaynak var mı var. Bu defa bitirdik bitirdik, bitirmedik kalırız. Yarın kafamı bozarlarsa bende çıkar giderim. Alsınlar 45 milyon borcu herkes saz çalar. Bütün yüreğimi koyuyorum ben. 16 gündür evime gitmemişim. Ben bunu yapıyorsam herkes elini taşın altına koyacak. bitirelim borcumuzu tahtamızı açalım. Hedef koyacağız. Araziyse arazi. Bize düzenli gelir lazım. Yeni şehir bu taraflar artık. Benden sonra verilen 3 benzinlik benim olsaydı düzenli gelir gelirdi kulübe.” şeklinde konuştu.

ERİŞ: “ELAZIĞSPOR’U SEVENLERİN BAŞKANIMIZIN YANINDA OLMASI LAZIM”
Elazığspor Teknik Direktörü Levent Eriş ise basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:
“Sayın Başkanımın, şehrimiz adına, bu şehrin tek marka değeri olan, Elazığspor adına verdiği mücadeleyi, bir futbol adamı olarak bırakın yanında çalışan bir teknik direktör olarak ama bir futbol adamı olarak son derece saygıyla karşılıyor ve verdiği emekler adına, ekibim ve futbolcularım adına teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten ‘yaşayan bilir’ derler ya o yüzden bu süreci hem acıyla yaşayacaksınız, hemde takımınızı ve marka değerinizi korumak adına büyük mücadele vereceksiniz. Bu bence çok kutsal bir değer. Elazığspor’un sevenlerin başkanımızın etrafında durması gerektiğini bir futbol adamı olarak ricada bulunuyorum. Biz millet olarak düşünce ayağa kalkmasını çok iyi bilen bir milletiz. Biz millet olarak birbirine destek vermesini yeri ve zamanı geldiğinde çok iyi bilen bir milletiz. O yüzdende yaşadığımız bu afat hiçbirimizi kaçıracak, korkup bıraktıracak kadar korkan insanlardan değiliz.”

“ÜMİT EDİYORUM HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPAR”
“Başkanımız yaptığı projelere birebir burada, deprem olduğu günden beri burada olduğu, her saniye içerisinde, Elazığspor’u nasıl kurtarmak adına ne gibi proje üretilecekse, ona şahit olanlardan bir tanesiyim ve takdirle gururla seyrediyoruz kendisini. Ama şunu herkes bilsinki bu mücadele tek başına verilecek bir mücadele değil. Süper Lig’den düşmüş diğer takımlara bakarsak, Elazığspor’un yarısı bile olmayan yüz milyonlara varan borçları var. Başkanımın söylediği miktarda son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilecek, bir camia adına çok çabuk üstesinden gelinebilecek bir miktar. Ümit ediyorum inşallah herkes üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Evet, ben bir futbol adamıyım ama içinde yaşadığım canlı bir şehir var. Bu şehrin yaşadığı afatta bize oyun oynayın diye baskı yapılacaktı. Başkanım bunun önüne geçti. Çünkü biz bir temaşa zevkiyle insanlara oyun oynamayı, futbol oynamayı sunacaktık. Böyle bir afatta şov yapmayı kendimize baştan başkanım olmak üzere yedirecek kadar, içimizde sindirecek kadar karaktere sahip değiliz. O yüzden ben başkanımın bu dik duruşundan dolayı önünde saygıyla eğiliyorum. Bunu gerçekleştirdiği için yine başta başkanım, yönetim kurulumuz ve emeği geçen herkese, Türk Futbol Federasyonumuzun göstermiş olduğu duyarlılığa bu anlamda çok teşekkür ediyorum.”

 “A, B, C PLANLARIMIZ VAR”
Evet biz A,B, C planlarıyla hareket ediyoruz. Bugün şehrimizde yaşanan afattan ötürü gelecek planlaması yapmayacak mıyız? Nasıl bugün devletimiz gelecek planlaması yapıyorsa, Elazığ’ın gelişmesi, binaların tekrar değişimi, şehrin biryerlere kaydırılması, sokakta yaşayan halkımızın sağlıklı bir şekilde yaşama döndürülmesi için nasıl bir mücadele veriyorsa bizde Elazığspor’umuzun değişmesi, borçlardan arındırılması, sayın başkanımızın önderliğinde biz bu mücadeleyi veriyoruz. Hayatımda ilk defa, teknik direktörlük kariyerim boyunca manevi değerleri yüksek bir şehir ve kulüpte çalışıyorum. Bu şehrin evliyalar şehri olmasından ötürü verdiği bir huzurdan dolayı insan burada çalışırken, başka bir huzura giriyor. Bende bu duyguyla yaşayan birisi olarak, bu şehrin çocuğuna, altyapısından yetişen evlatlarına, sahip çıkmanın ve onları geliştirmenin onurunu yaşamak istiyorum. Doğal olarak başarı hepimizin beklentisi.”

“67’YE YAKIN ÖZEL MAÇ”
“Nisanın 25'inde lig bitiyor. Nisan'ın 25'ine kadar biz çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu çalışmalar nezdinden gerek özel çalışmalar yapacağız, gerek altyapıyı koordine edeceğiz. Gerek üst yapıyı birlikte yaşatacağız. Ama B ve C planındaki çalışmalarımızı sürdürerek oyuncularımızı geliştireceğiz. Bunda da başarılı olacağımıza adım kadar eminim. Başarılı olacağız. İnşallah en güzel şekilde oyuncularımızı Temmuz ayında tekrar lige başlamaları için iyi şekilde hazır hale getireceğiz. Aşağı yukarı 10-11 tane Milli Takım araları var. Bu milli takım araları için sayın başkanımız zaten gerekli girişimleri yapıyor. Bizler kendi aramızda burada bay olan takımlarla bazen maçlar oynamaya çalışacağız. Bazen dışarıda. Biz kendi seyircimiz önünde oyun oynamak bize hiç yakışmaz. O yüzden dışarıda olabildiğince sessiz, sakin hazırlanmaya çalışacağız. Kimseyi incitmeden, kırmadan, kimsenin yarasına tuz basmadan, sadece bu marka değerini yaşatmak için çocuklarımızı hazırlayacağız. Maçlar da oynanacak. Aşağı yukarı toplam süreçte 67'ye yakın hem özel müsabaka hem antrenman yapacağız. Nisan'ın 25'ine kadar. Biz artık maç hazırlığı yapmayacağız. Biz gelişim antrenmanları yapacağız. Bu gelişim antrenmanlarıyla birlikte Elazığspor futbolcularını çok daha gelişir hale getireceğiz.”

“ÖNEMLİ OLAN SÖZÜNÜ TUTMAK”
Elazığspor'a iyi ki de gelmişim. Bizim kelimemizde olmazsa diye bir şey yok. Ben Selçuk Öztürk'ün olduğu yerde bugüne kadar bir başarısızlık görmedim. Ben yıllardır bu camianın içindeyim. Hep adı şampiyonluklarla anılan bir başkan. Hep başarılarla dolu bir başkan. Ya Play-Off oynamak ya da şampiyon olmak gibi bir durum içerisinde. O'nun yanında olmaktan onur duyuyorum. O yüzden de biz de futbol hayatımızda bir çok şampiyonluklar yaşadık. Zaman zaman küme düşmeyi de yaşadık. Futbolun içinde bazın korkusuz olmak da bence teknik adımlık için önemli bir kriterdir. Başarmak isterseniz bazen başaramayabilirsiniz. Ama önümüzdeki sene inşallah hep beraber bu şehrin bütün ileri gelenlerinin başkanıma ve yönetim kurulana vereceği büyük destekle bizler teknik kadro olarak şampiyonluk sözünü zaten sezon başında Allah izin verirse başladığımızda hep beraber tanık olacaksınız. Zaten söz vermek bence çok önemli bir şey değil. Önemli olan sözünü tutabilmektir. Biz inşallah sözünü tutan ve sözünü tamamlayan bir grubun başkanının yanında olan teknik kadro ve futbolcular olarak en iyisini yapmaya ve bu takımı bir üst lige çıkarmanın mücadelesi içinde olacağız.”

BAŞKAN TOPRAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK
Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk’ün açıklamaları sonrası Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak, bugün (11 Şubat Salı) saat 12.00'de Elazığ Belediyespor Kulüp Binası'nda basın toplantısı düzenleyecek ve Öztürk’ün iddialarına cevap verecek.

Bu haber 2968 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Memet
    7 ay önce
    Tam bir sokak kabadayısı. Elazığsprun başında böyle bir kişi olduğu için utanç duyuyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığ'daki orman yangını söndürüldü
Elazığ'daki orman yangını söndürüldü
26 Eylül Elazığ Nöbetçi Eczaneler
26 Eylül Elazığ Nöbetçi Eczaneler