SAĞLIK ÇALIŞANINA SALDIRMAK ÇİRKİN VE İNSANLIK DIŞI BİR...

SAĞLIK ÇALIŞANINA SALDIRMAK ÇİRKİN VE İNSANLIK DIŞI BİR DAVRANIŞTIR

BAŞAK MERAL GÜNDÜZ/Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit KARATAŞ Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Polikliniğinde görev yapan iki doktorun darp edilmesi nedeniyle basın açıklaması yaptı.

19 Aralık 2018 - 11:53

ŞİDDETİN HİÇBİR MAZERETİ OLAMAZ

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş açıklamada;" Gün geçmiyor ki Fırat Üniversitesi Hastanesinde bir şiddet vakası yaşanmasın. Her gün gazete sütunlarında boy gösteren Fırat Üniversitesi Hastanesindeki şiddet haberlerinden bir örneği ne yazık ki  çocuk endokrinoloji Polikliniğinde yaşanmıştır. Çocuk Endokrinoloji Polikliniğinde görev yapan iki doktor, bir şahıs tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramış ve bir doktor  darp raporu almak zorunda kalmıştır. İki hekimimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Şiddetin hiçbir mazereti olamaz. ‘’dedi.

 

SAĞLIK ÇALIŞANINA SALDIRMAK ÇİRKİN VE İNSANLIK DIŞI DAVRANIŞTIR

Karataş,’’Hastanedeki Güvenlik Görevlisi yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler sonucu ,yeteri kadar güvenlik görevlisinin olmaması  nedeniyle olay yerine zamanında ulaşılmasında ve müdahale edilmesinde zaafiyet oluşturulduğu söylenilmektedir.Bu nedenle yeteri kadar Güvenlik Görevlisi bulundurulmalıdır. Hastanede ivedilikle mavi kod ve beyaz kod uygulaması hayata geçirilmelidir.Sağlık çalışanına saldırmak, çirkin ve insanlık dışı bir davranıştır. Kutsal bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarına yapılan böyle bir saldırı kabul edilemezdir.Bu şiddetin sorumlusunun bir an önce cezalandırılmasını istiyoruz. Bu saldırı ne ilktir ne de son olacaktır.’’dedi.


 

 

Bu haber 1049 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MEZARLIKLARDA TEMİZLİK VE BAKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
MEZARLIKLARDA TEMİZLİK VE BAKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
İTFAİYE KAVŞAĞI YENİDEN DÜZENLENİYOR
İTFAİYE KAVŞAĞI YENİDEN DÜZENLENİYOR