RAHATSIZ EDENİ SINIR DIŞI EDERİZ

RAHATSIZ EDENİ SINIR DIŞI EDERİZ

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım,Elazığ Hakimiyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamada,’’ Suriyeliler'e ait iş yeri ruhsatları yeniden gözden geçirilecek.’’dedi.

14 Haziran 2019 - 17:28

Erol KARA/Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım,Hakimiyet Gazetesine açıklamalarda bulundu.

ELAZIĞ’DA 12 BİN 100 KAYITLI SURİYELİ VAR
Vali Kaldırım,’’Elazığ ‘da 12 Bin 100 Kayıtlı Suriyeli var.’’dedi.
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Suriyelilerin olaylara karıştığı Mahalle olan Sarayatik Mahallesini ziyaret ederek, Suriyelileri ait iş yeri ruhsatlarının yeniden gözden geçirileceğini söyledi.
Vali Kaldırım, “Bundan sonra olay çıkaran toplumu ve vatandaşı rahatsız edenleri yine sınır dışı edeceğiz.” dedi.

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPIYORUZ
Yaşanan olaylardan sonra çeşitli kurumlarla değerlendirme toplantısı yaptıklarını söyleyen Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Suriyelilerin yaşadığı mahallelerde bulunan Muhtarları çağırarak sorunları tespit edeceklerini söyledi.

RUHSATLAR YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLECEK
Vali Kaldırım, Suriyeli vatandaşlara verilen iş yeri açma Ruhsatlarının Belediye tarafından yeniden gözden geçirileceğini belirterek, sorunlu olanlar için gerekli tedbirlerin alınacağını söyledi.

SORUN ÇIKARAN 5 KİŞİYİ GÖNDERDİK
Kaldırım,” Kanaat önderleri ile görüşme yapacağız. İlimiz göç idaresi de kendi açısından tedbirleri alacak. Açılan iş yerleri yeniden gözden geçirilecek. Suriyeliler üzerinden eğitim programı düzenlenecek.Örf, adet gelenek ve kurallara uymaları konusunda eğitim programları verilecek. Yoğunlukta olan Mahallelerde tedbirleri artırdık. Sorun çıkaran 5 kişiyi acil olarak gönderdik.’’dedi.

SORUNLARI BİLİYORUZ
Vali Kaldırım,’’Bundan sonra toplumu ve vatandaşı rahatsız edenleri yine sınır dışı edeceğiz. Elazığ ‘da 12 Bin 100 Suriyeli var. Uyum noktasında muhtarlarla bu eğitimleri vereceğiz. Sorunları biliyoruz. Muhtarlarla toplantıyı yapıp tabloyu daha net göreceğiz. Ona göre alınacak tedbirleri artıracağız. “ dedi.

TOPLUMU RAHATSIZ EDENERLER VARSA GEREKENİ YAPACAĞIZ
Suriyelilerin olduğu en sorunsuz ilin Elazığ olduğuna dikkat çeken Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım,” Ama toplumu rahatsız edenler varsa gerekeni yapacağız. Önümüzdeki hafta Jandarma, Tarım, Sağlık ve belediyelerle geniş kapsamlı bir toplantı yapacağız. “ ifadelerini kullandı.

Bu haber 939 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİRLİLİK DEVAM EDİYOR
KİRLİLİK DEVAM EDİYOR
Elazığ'da
Elazığ'da "7. İsot ve Peynirli Ekmek Günü" etkinliği