PROF. DR. FAHRETTİN GÖKTAŞ :“TÜRK MÜHENDİSLERİNİN BAŞARISI...

PROF. DR. FAHRETTİN GÖKTAŞ :“TÜRK MÜHENDİSLERİNİN BAŞARISI ORTADA”

Erol KARA/Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Üniversite olarak Ermenistan’ın sivillere yönelik saldırılarını şiddetle kınadığını belirterek,“Azeri kardeşlerimizin gösterdiği bu başarıdan dolayı onları kutluyoruz. Göğsümüz kabarıyor onlara dua ediyoruz. Rabbim onları zaferle sonuçlandırsın. 30 yıllık bu zulüm inşallah son bulur”dedi.

08 Ekim 2020 - 11:40

Azerbaycan’ın bizim dışımızda bir ülke olmadığına işaret eden Rektör Prof.Dr.Fahrettin Göktaş, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın da tekrar ettiği gibi, iki devlet aynı soydan gelen insanlarız. Onların sevinçleri üzüntüleri bizimdir. Ermeniler 30 yıldır Karabağ’ı işgal ettikleri yetmiyormuş gibi Karabağ ı genişletmek için sivil yerleşim yerlerini taciz ederek Azeri kardeşlerimizi de şehit ediyor” diye konuştu. 

 

DUALARIMIZ ONLARLA 

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Bizim ülkemiz Dünya’nın en büyük ülkelerinden birisi. Bizde Azerbaycanlı kardeşlerimize teknik destek vermek suretiyle onların yanında durduk. Bu süreci başlatan Ermeni tarafı. Ancak bıçak kemiğe dayandığı için Azeri kardeşlerimiz de kendi topraklarını tekrar geri kazanmak birde kendi ülkelerinin güvenliklerini sağlamak için böyle bir hareket başlattı.

Bizim  dualarımız  onlarla beraber. Millet olarak bizim üzerimize düşen ne varsa hazırız. Azerileri kendimizin dışında saymadık. Üniversite olarak Ermenistan’ın bu girişimlerini şiddetle kınıyoruz. Özellikle sivil yerleşim alanlarını bombalayarak sivilleri şehit ediyorlar. Azeri kardeşlerimizin gösterdiği bir başarıdan dolayı onları kutluyoruz. Göğsümüz kabarıyor onlara dua ediyoruz. Rabbim onları zaferle sonuçlandırır. “ dedi. 

  

TÜRK MÜHENDİSLERİNİN BAŞARISI ORTADA 

 30 yıllık bu zulümün  inşallah yakında son bulacağını söyleyen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi biz ülke olarak zaten her anlamda Azeri kardeşlerimizi destekliyor ve yanlarındayız. Allah onların gücünü ve kudretini artırsın. Bu başarıda Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük payı var” diye konuştu.  

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Ben TÜBİTAK’ın eski çalışanlarından biriyim. Hakikatten Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz 18 yılda hiçbir ülkenin hayal bile edemediği noktaya geldi. Bunda Cumhurbaşkanımızın liderliğinin ve Cumhurbaşkanımızın azminin çok büyük faydası var.  Ancak geldiğimiz noktada da Türkiye’deki üniversitelerin yetiştirdiği Mühendislerin önlerinin  açıldığı zaman neleri yapabileceğini gördük. Azerbaycan’daki başarının arkasında Cumhurbaşkanımızın damadı’nın geliştirdiği SİHA’lar var. Gururlanıyoruz. İyi ki böyle bir liderimiz var yoksa sadece güçlü olmak yetmiyor sahada da  güçlü olduğunuzu ispatlamamız gerekiyor.  Cumhurbaşkanımızın ülkemizi ne kadar güçlü hale getirdiğini biz hem Suriye de hem de Azerbaycan da gördük. Dünya da ki bütün gazeteler üç liderden birinin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söylüyor. “dedi. 

Bu haber 690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF YERLER VE KİŞİLER LİSTESİ
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF YERLER VE KİŞİLER LİSTESİ
KÜÇÜKAY AİLESİ'NİN ACI GÜNÜ
KÜÇÜKAY AİLESİ'NİN ACI GÜNÜ