PROF. DR. DEMİRDAĞ, “HOCALI KATLİAMININ 28. YILINI ANIYORUZ”

PROF. DR. DEMİRDAĞ, “HOCALI KATLİAMININ 28. YILINI ANIYORUZ”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Hocalı Katliamının 28. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

26 Şubat 2020 - 11:50

Rektör Prof. Dr. Demirdağ mesajında;“İnsanlık tarihinin kara lekesi” olarak isimlendirilen Hocalı katliamının üzerinden 28 yıl geçmesine rağmen hala hafızalarda yapılan bu vahşet taptaze yerini korumaktadır.

Tarihin en acımasız katliamlarından biri olan Hocalı Katliamı, kardeş ülke Azerbaycan'ın aziz milletine yönelik yapılmış ağır bir saldırıdır. Ermenistan birliklerinin 28 yıl önce Yukarı Karabağ bölgesinde yer alan Hocalı şehrine yaptıkları saldırı, aralarında çocukların, kadınların ve yaşlı insanların da bulunduğu 613 Azerbaycanlı kardeşimizin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanmıştır. Bu acı olay insanlık tarihine sürülen koca bir leke olarak tarihteki yerini almıştır.

Fırat Üniversitesi olarak; Hocalı Katliamının 28. Yılında saldırıda parmağı olan tüm güçleri şiddetle lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, Azerbaycan halkına taziyelerimizi sunuyoruz" dedi. 

 

Bu haber 422 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığspor’da 11 futbolcu sokağa çıkamıyor
Elazığspor’da 11 futbolcu sokağa çıkamıyor
ERDEM: “ANADOLU AJANSI’NIN NİCE YÜZ YILLARA ULAŞMASINI DİLİYORUM”
ERDEM: “ANADOLU AJANSI’NIN NİCE YÜZ YILLARA ULAŞMASINI...