Prof.Dr.Demirdağ: ’’Biz Konser Heveslisi Değiliz’’

Prof.Dr.Demirdağ: ''Biz Konser Heveslisi Değiliz''

Erol KARA/Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Terör gruplarının istediği şey toplum hayatını kendi arzu ve emelleri doğrultusunda dizayn etmek olduğunu belirterek, ”Biz üniversite olarak buna alet olmayacağız. Diploma töreni ile birlikte verilen konserden amacımız, şehrimizi canlı tutmak. Biz konser heveslisi değiliz” dedi.

16 Haziran 2019 - 11:51 - Güncelleme: 16 Haziran 2019 - 14:22

Rektör Demirdağ, "Dört gün önce şehitlerimiz vardı. Hepsine Allahtan rahmet diliyorum. Biz Diploma töreni ile birlikte konser ve etkinlikleri iptal ettirseydik, hem öğrenciler arasında, hem öğrenci ve veliler arasında Elazığ terörün gölgesinde kalan bir il görünümü olacaktı. Yaşanmayan bir şehir, tercih edilmeyen bir şehir olarak başkalarının ekmeğine yağ sürmüş olacaktık bu oyuna gelmedik” diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEYECEĞİZ

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, ’’Toplumu onların istediği şekilde korku oluşturma ve depresyon haline sokmak mı? lazım. Tabi ki şehitlerimiz var. Bende bir şehit torunu olarak söylüyorum. hassasiyetleri çok iyi biliyoruz ama Elazığ’ı terörden korkulan il haline dönüştürmememiz lazım. Programlarımıza devam ettik bundan sonraki etkinliklerimizi de aynen devam ettireceğiz. Biz kimsenin kötü emellerine hizmet etmeyiz. Programlarımızı devam ettirdik. Bundan sonrada devam edeceğiz. Tunceli valiliği de aynı şekilde mezuniyet törenlerini devam ettirdi. Bir yandan Tunceli'de operasyonlar devam ederken bir yandan da Munzur Üniversitesi etkinliklerini devam ettirdi" dedi.

KİMSE ELAZIĞ'I, HAKKARİ'YE ŞIRNAK’A BENZETMEYE KALKMASIN

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Tabi acılarımız var,acılarımızı paylaşacağız. Ama terör örgütlerine inat ayakta dim dik birlikte durmayı bilmeliyiz. Üniversite etkinlikleri niye yaptı denilmesinden hicap duyuyorum. Kimse Elazığ’ı Güneydoğu’ya Hakkâri’ye Şırnak’a benzetmeye kalkmasın. Bu ihanettir, bu şehre yapılmaz.” dedi.

BİZ ŞEHRİ CANLI TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ

Bir taraftan Elazığ'a Turist gelsin hareketlik olsun diyoruz, bir taraftan yapılan etkinliklere karşı durmak yanlış diyen Rektör Demirdağ, "Devlet kararlılıkla terörün üzerine gidiyor. Bizlerde normal hayatın akışına dönmemiz lazım. Bu şehrin de hem güvenli olduğunu hem de üniversitemizin tanıtımı açısından da bu tür etkinlikler önemli. Sınava girip tercih yapacak öğrenciler için de bu tür etkinlikler çok önemli. Biz şehrimizi canlı tutmaya çalışıyoruz. Konser heveslisi değiliz" şeklinde konuştu.

 

Bu haber 949 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HADİ BİRAZ GAYRET!
HADİ BİRAZ GAYRET!
Elazığ’da muhtarlarla istişare toplantısı
Elazığ’da muhtarlarla istişare toplantısı