ÖRNEK BAŞKANLAR

ÖRNEK BAŞKANLAR

BUGÜN MANŞETTEN VERDİĞİMİZ “İTTİFAK YERLERDE” HABERİMİZİN ARDINDAN OLASI AK PARTİ- MHP GERGİNLİĞİNE İL BAŞKANLARI MÜDAHELE ETTİ VE KARŞILIKLI ÖZÜR VE TEŞEKKÜRLERLE İTTİFAK RUHU KORUNDU

06 Ağustos 2019 - 16:46 - Güncelleme: 06 Ağustos 2019 - 17:13

İl Genel Meclisi toplantıları Ak Parti ve MHP arasında yaşanan karşılıklı sataşma ve kavgadan sonra iftira niteliğindeki beyanlarla büyüme ihtimaline karşı il başkanları seviyesinde duruma el koyuldu.
Bilindiği gibi İl Genel Meclisi toplantılarında kuruma eleman alımları ile başlayan, ardından Cip Jeotermal tesislerinde kurulacak Sera Organize Bölgesi Müteşebbis Heyeti seçimleri ile devam eden, son olarak da AK Parti Karakoçan İl Genel Meclis Üyesi Şemsettin Bal’ın MHP ve HDP’yi kastederek  “Karakoçan’da iki parti, AK Parti’nin kazanmaması için ittifak yaptı” sözleri üzerine tırmanan iki parti arasındaki gerginlik üst seviyeye ulaştı.
MHP gurubundan AK Parti meclis üyesi Şemsettin Bal’a MHP- HDP ittifakını ispatlaması sesleri yükselince Başkan İbrahim Şerbet Ağustos ayı toplantılarını sonlandırdı.

BAŞKANLARIN DUYARLILIĞI
Ak Parti ve MHP’li meclis üyeleri arasında son günlerde yaşanan gerginlikler sebebiyle ittifak ruhunun yara aldığını, duruma her ikisinin de müspet siyaset yaptığına inandığımız Ak Parti ve MHP il başkanlarının el atması gerektiğine dair bugün  yaptığımız manşet üzerine her iki başkan olayı zamana bırakmak ve tartışmaların tırmanmasını izlemek yerine duruma müdahale ederek bizzat görüşüp tartışmayı sonlandırdılar.

IŞIKVER: “O ÜYE ÖZÜR DİLEDİ”
Konunun daha da büyümemesi adına Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze devreye girerek hemen “MHP-HDP Karakoçan’da Ak Parti’nin kazanmaması için ittifak yaptı” cümlesini sarf eden Karakoçan İl Genel Meclisi Üyesi Şemsettin Bal’ı arayarak bu beyanların yanlış olduğunu ve telafi edilmesi gerektiğini ifade etmesi üzerine, Bal’da MHP İl Başkanı Semih Işıkver’i  arayarak sözlerinin maksadını aştığını ve ülkücü camiayı üzdüğü için özür diledi.
Konuyla ilgili akşam saatlerinde yazılı bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Işıkver, pazartesi günü gerçekleştirilen İl Genel Meclisi toplantısındaki sözlerinden dolayı AK Partili il genel meclisi üyesinin kendisini aradığını belirtti.
MHP İl Başkanı Işıkver; Ak Partili İl Genel Meclis üyesi Bal’ın maksadını aşan sözler sarf ettiğini, kullandığı ifadeler sebebiyle mahcubiyet duyduğunu, Ülkücü camiadan özür dilediğini bizzat kendisine aktardığını belirtti.

YAPTIRIM UYGULANACAK
İl Genel Meclisi toplantısında MHP ile HDP’nin Karakoçan’da ittifak yaptıklarına dair Ak Partili Meclis Üyesi Şemsettin Bal’ın sözleri üzerine ,Milliyetçi Hareket Partili 8 İl Genel Meclisi Üyesi tarafından anında cevaplar verildiğini, bununla da kalınmayarak  konuyu  Ak Parti İl Başkanı  Ramazan Gürgöze ile de görüştüklerini ifade eden Başkan Işıkver,  yapılan bir dizi görüşme neticesinde Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’nin de  yaşanan hadise sebebiyle üzgün olduğunu, sarf edilen ifadelerin kesinlikle AK Parti’nin tüzel kişiliğini bağlamadığını, kullanılan sözlerin yersiz ve anlamsız ifadeler olduğunu beyan ettiğini ve ilgili meclis üyesine disiplin kurulları işletilerek  yaptırımın uygulanacağı noktasında gerekli bilgileri verdiğini belirtti.

BAL, ÖZÜR DİLEDİ
İl Genel Meclisi toplantısında iftira niteliğindeki söz ve ifadeleri AK Parti Karakoçan İl Genel Meclisi Üyesi Şemsettin Bal da kendisini arayarak maksadını aşan sözler sarf ettiğini, kullandığı ifadeler sebebiyle mahcubiyet duyduğunu belirten MHP İl Başkanı Semih Işıkver, Bal’ın tüm ülkücü camiadan özür dilediğini de belirtti.

GÜRGÖZE’YE TEŞEKKÜR
İl Genel Meclisinde yaşanan üzücü olaylar sebebiyle konu ile alakalı ilkeli yaklaşımlarından ötürü Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’ye teşekkür ettiğini belirten MHP İl Başkanı Semih Işıkver, bu konuda yapılacak yaptırımların takipçisi olacaklarını ifade etti.

Bu haber 1144 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • akın aktaş
    1 yıl önce
    semih başkanımıza politik duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz önemli bir siyasetçi kazanıyor elazığ..kendisini kesinlikle ilk seçimde milletvekili olarak görmek istiyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İl Başkanı Belli Oldu!
AK Parti İl Başkanı Belli Oldu!
Başkan Şerifoğulları: “Kentte Ayak Basmadık Yer Bırakmayacağız”
Başkan Şerifoğulları: “Kentte Ayak Basmadık Yer...