ÖLÜMÜ ÖLDÜRENLERE SELAM OLSUN

ÖLÜMÜ ÖLDÜRENLERE SELAM OLSUN

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİNİN 3. YILDÖNÜMÜNDE DÜZENLENEN TÖRENDE COŞKULU KALABALIĞA SESLENEN ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI, DARBEYE DARBE YAPAN HEMŞERİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

16 Temmuz 2019 - 16:59

15 Temmuz 2016 tarihinde Amerika ve dış destekli olarak FETÖ terör örgütü aracılığı ile yapılan hain darbenin yıldönümü coşku ile kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi meydanında gerçekleştirilen etkinliklerde Elazığlılar tek bir ağızdan milli birlik ve beraberlik vurgusu yaparak hep bir ağızdan FETÖ örgütünü kınadılar.

PROTOKOL TAM KADRO TÖRENDE
15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde gerçekleştirilen törene Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,  8. Kolordu Komutanı Korgeneral  Osman Erbaş, Fırat Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Kutbeddin Demirdağ, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, STK Başkanları, Basın Mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MEHTER COŞTURDU
Program Elazığ Belediyesi mehteran takımının konseri ile başladı. Halkın milli duygularını coşturan mehteran konseri boyunca bayraklar sürekli dalgalandı ve çalınan marşlara tempo tuttu.
Protokol konuşmalarında da ülkenin bağımsızlığına ve milli iradeye 15 Temmuz günü nasıl sahip çıkıldığına vurgu yapıldı.

TANKA KARŞI DURANLARA TEŞEKKÜR
Yoğun katılımlarından ve birlik beraberliğe sağladıkları katkıdan ötürü Elazığ halkına teşekkür eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programının çok yoğun ve coşkulu geçtiğini, ‘’Elazığ halkının  3 yıl önce olduğu gibi bu yıl da meydanı aynı coşku ve heyecanla doldurduğunu bu duyarlılıklarından dolayı tüm Elazığlılara teşekkür ediyorum.’’dedi.

NAMLULARA KARŞI DURULDU
15 Temmuz gecesi meydanlara inerek, namluların, tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına cesurca ve dimdik durma cesaretini gösterenlere şükranlarını  sunan Başkan Şerifoğulları,’’Hain darbe girişiminde şehitlik mertebesine ulaşan, asker, polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan bir kez daha rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.’’ dedi.
Yine o gecede, vatanı uğruna canlarını siper ederek gazilik mertebesine ulaşanlara şifa dileklerini ileten Başkan Şerifoğulları,’’O gece adeta ölümü öldürerek sokakları ve meydanları dolduranlar arasında şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşanlar, isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdılar. Rabbim bize aynı yolda şahadeti nasip etsin.’’dedi.

ELAZIĞLILAR ANINDA MEYDANDAYDI
15 Temmuz gecesi Elazığ'ımızda ve tüm Türkiye'de sokaklara inenlerin, vatanımızın, demokrasimizin ve özgürlüğümüzün korunmasında katkısı olduğuna vurgu yapan Başkan Şerifoğulları,  ‘’FETÖ terör örgütü mensupları tarafından yapılan darbe girişiminde tüm farklılıklarını bir kenara bırakarak, kadınıyla çocuğuyla, yaşlısıyla, genciyle her kökenden her meşrepten insanıyla dünyayı kendine hayran bırakan aziz milletimizin tüm fertlerini ve özelde siz değerli Elazığlıları bir kez daha yürekten kutluyorum.’’ ifadelerini kullandı.

ÇANAKKALE RUHUNU YENİDEN YAŞADIK
15 Temmuz akşamı “Zafer Demokrasinin Meydan Milletindir” diyerek elindeki tüm imkânlarla 15 Temmuz gecesi ülkemizi o hainlere bırakmayan tüm vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum diyen Başkan Şerifoğulları, ‘’Tanka karşı dik duranlara, o yiğitleri doğuran eli öpülesi analara, Çanakkale ruhunu yaşatan her bir vatandaşımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 451 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pompada akıl oyunları
Pompada akıl oyunları
HESAPTAN KAÇMAYIN!
HESAPTAN KAÇMAYIN!