OLMADI BEĞİM…

OLMADI BEĞİM…

24 Aralık 2019 - 17:06 - Güncelleme: 24 Aralık 2019 - 23:30

Oy verdiğimiz ve milletvekili olarak meclise gönderdiğimiz bir siyasiyi geçtik, ekran karşısında tavırları ve söylemleri bazen sınırları zorlayan böylesi bir ismin Elazığlı olması şık durmadı beyim. 

Desteklediğiniz ve size vekâlet etsin diye meclise gönderdiğiniz bir milletvekilinin tarzı ve tavrı bu olmamalıydı.

Sanki çok yeni ve çok orijinal şeyler söylüyormuş da birilerinin hedefi olmuş da gerçekleri aslanlar gibi kükreyerek bağırarak çağırarak anlatıyormuş ya... Hani bundan dolayı sesi kısılmış ya... İşte bu kahramanlıklarını bugünlerde kanal  kanal gezip anlatıyor…

Ben diyor, çıktığı bir televizyon kanalında. “Falan zamanda bana hırsız diyen bir milletvekilini  mahkemeye verdim, sonra o milletvekiline karşı dava açtım, 10 bin TL tazminat kazandım, bir kısmını avukata verdim kalan kısmını ise…  Lütfen bundan sonraki cümlelere dikkat buyurun: “O şahsın kişiliğine uygun (eliyle halka şeklinde bir yuvarlaklık göstererek) hanım kardeşlerimden özür diliyorum işte o tatlıdan alıp millet meclisinde dağıtacağım”

Şehre vereceği hizmetleri anlatmak yerine, milyonların izlediği televizyon ekranında nerelere savruluyor gördük maalesef.

Sayın Vekil,  birileri sana Ak Parti’nin velisi dedi diye bu kadar kontrolsüz gitmek, bu kadar seviyeyi düşürmek zorunda mısın Allah aşkına?

Bu cümleler, bu el hareketleri ve hanım kardeşlerimden özür diliyorum diyerek gösterdiğin hareketler bırak şimdi mensup olduğun partiyi, geldiğin misyona ve o misyonu besleyen medeniyete uygun davranışlar mı?

Lüzumu yok siz veli olun demiyoruz ama biraz sizin için söylenen değerlendirme ve yakıştırmaları boşa çıkarın artık.

Bir spor reklamında dendiği gibi kontrolsüz güç güç değildir. Şeker hastalığınız nedeniyle kontrol dışı hele hele toplumun değer yargıları ile çelişen, dinlerken size oy verenlerin yüzünü kızartacak cümlelerden artık vazgeçin.

Ve bilin ki sizin mecliste söylediklerinizin yüz katı daha ağır cümleleri diğer Ak Partili ve MHP’li milletvekilleri HDP’ye karşı binlerce kez söyledi.  Kendinizi bu alanda tek görmeyin ve anlam yüklemeye kalkmayın artık.

Milletvekili olmaktansa bulunduğu ortamda saygı duyulan ve ne dediğine dikkat kesilen itibarlı biri olmak en büyük kazanımdır. Varsın unvanınız milletvekili olmasın.

Bu haber 2946 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Cahit Seçen
  5 ay önce
  Son seçimde Meclise hangi şartlarda girdiği malum, Bence AK Parti kalesi sayılan bir kentte 3 yılda h den B ye nasıl geriledi. Son iki seçimde üstüste en fazla oy kaybedilen birkaç il arasına nasıl girdi. Seçmen bize ne mesaj verdi. Neden uzaklaşıyor diye düşünerek hareket etmesi daha doğru olmaz mı.?
 • Bünyamin DAŞ
  5 ay önce
  Vallahi ne diyeyim ki bilemiyorum. Dün benfe biraz izledim inaninki kahroldum. Ne kadar komik, gülünç durumdu. Hele soru soranda iyi gaz veriyordu, verdikçe bizimki sainki iyi bir iş yapmış gibi. Yerinde durmuyor. Durmuyorki ses telleri sahada bozulsun vatandaşlar adam ne iyi çalışıyor desinler.. Ne diyeyim Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.
 • Asım sert
  5 ay önce
  Mecliste yapılması gereken meclis başkanının sükuneti sağlanması bekleyecekti
 • Atıf kurnax
  5 ay önce
  Ne beklenir ki bu vekilden. Adam sadece ve sadece kendini düşünüyor. Böyle elazig halkı olduğu müddetçe bunun gibilerini daha çok mecliste görürüz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıtlamalara İlişkin Açıklama Yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıtlamalara İlişkin Açıklama Yaptı
ELAZIĞ KURUM’U BEKLİYOR
ELAZIĞ KURUM’U BEKLİYOR