Milletvekili Erol,"Fırat Üniversitesi Rektör Atamasını...

Milletvekili Erol,"Fırat Üniversitesi Rektör Atamasını Üzüntüyle Karşılıyorum"

13 Ağustos 2020 - 21:05

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,"Fırat Üniversitesine rektörü olarak atanan Prof.Dr.Fahrettin Göktaş’ın atamasını üzüntüyle karşılıyorum."dedi.

Erol yaptığı açıklamada şunları ifade etti:"Fırat Üniversitesi Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olup, son derece saygın bir akademik kadroya sahipken, bu nitelikteki hocalarımız arasından seçilmeyerek dışardan atama yapılmasını uygun bulmuyorum. 
Bu atama bizim açımızdan Elazığ’da bardağı taşıran son damla olmuştur. Elazığ sahipsiz dediğimizde bize tepki gösteren siyasilerin bu atama karşısında ne düşündüklerini merak ediyorum?
Bu atamadan da anlaşılıyor ki Elazığ Ak Parti  milletvekililerinin referansları kurum ve kurullar tarafından da ciddiye alınmamaktadır. Diğer illerin referansı ile Elazığ’a bu tür bürokratik atamalar yapılmaktadır.
Elazığ’ın Ak partiye vermiş olduğu 18 yıllık desteğe karşın yapılan atamayı vefasızlık olarak görüyorum.
Bu atamayı Elazığ halkının vicdanına ve takdirlerine bırakıyorum."dedi.

Bu haber 1250 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ülkücü gençlik
    1 ay önce
    Bu demek oluyor ki , rektörlük için başvuran 60 civarında rektör adaylarına, siz Elaziglilar bir üniversiteyi yönetebilecek bilgi, beceri , kabiliyet ve donanıma sahip değilsiniz mesajı verilmiştir.. Uzun lafın kısası hem Elazigdan, hemde Elaziglilardan birşey olmaz demek istemişler.. Gerçek şu ki, Elazığlı bir vatandaş olarak biz bunları hakediyoruz galiba ..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zeki Akbıyık Koronavirüs'e Yakalandı
Zeki Akbıyık Koronavirüs'e Yakalandı
Karakoçan FK kabustan uyandı!
Karakoçan FK kabustan uyandı!