KRAL OLMAK İSTEMİYORUM!

KRAL OLMAK İSTEMİYORUM!

14 Ocak 2020 - 17:11

Bu günlerde dünya gündemini meşgul eden konulardan biri de İngiltere’de kraliyet ailesi. Kraliyet ailesinden Harry ve Meghan çifti,  geçen hafta sosyal medyada yaptıkları açıklamayla kraliyet unvanlarını ve görevlerini bırakacaklarını, mali olarak bağımsız olmak istediklerini ve zamanlarının bir kısmını Kuzey Amerika’da bir kısmını ise İngiltere’de geçireceklerini duyurmuştu.

Çift geçen yıl haklarında yapılan haberler nedeniyle bazı İngiliz gazeteleriyle mahkemelik olan Harry, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, basının kendilerine muamelesinin annesi Prenses Diana'ya yapılan muameleye benzediğini ileri sürmüştü.

Olayın özü şu. Adamlar kral olmak istemiyor. Bir eli yağda diğer eli balda  bir hayattan sıkılmışlar. Tüm bu imkânları tepip kendi yetenekleri ve kabiliyetleri ile para kazanıp geçimlerini sürdürmek istiyorlar.

Ancak müesses nizam burada da devreye giriyor ve kraliyet ailesi buna çok yanaşmıyor.

Kraliyet ailesine dâhil olmadan önce aktrislik kariyeri bulunan, ABD vatandaşı olan ve ailesinin kökleri Afrika'ya dayanan Markle, İngiliz monarşisi için ilk niteliğinde pek çok özelliği bir arada taşımasıyla tartışma konusu olmuştu.

Çiftin aldığı kararı kendisinden izin almadan kamuoyuyla paylaşmasına kızgın olan Kraliçe, baş gösteren krizin monarşiye zarar vermesini önlemek için birkaç gün içinde çözüm üretmek istiyor.

Kraliçe’nin bir endişesinin de çifte aldıkları kararı uygulama izni verilmemesi durumunda, Prens Harry’nin veya eşinin basına vereceği bir röportajla kraliyet ailesine darbe vurması olarak gösteriliyor. Çiftin böyle bir röportajda aileyi ırkçılıkla suçlayabileceği iddia ediliyor.

Yani anlayacağınız krallıktan da kraliçelikten de sıkılan insanlar var bu dünyada. Milyonlarca kişinin hayalini süsleyen bu makamları birileri elinin tersiyle itiyorsa mutluluğun başka kaynakları ve yolları da var demek.

En büyük mutluluk ise elindekiyle yetinmek bizce. Ulaşılamayan hedeflere yoğunlaşıp bunun için zaman ve güç harcayıp sonunda duygusal çöküş olacaksa, yaşasın eski hayatımız ve elimizde bulundurduklarımız. Gayrısı yalan…

Bu haber 451 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUHTARLARDAN ÜLTİMATOM
MUHTARLARDAN ÜLTİMATOM
ÖNCE PARKLARI GÖR!
ÖNCE PARKLARI GÖR!