KARATAŞ,’’HOCALI KATLİAMINI UNUTMAMALIYIZ’’

KARATAŞ,’’HOCALI KATLİAMINI UNUTMAMALIYIZ’’

Kamu Sağlık-Sen tarafından Bilkent Otel ve Konferans Merkezinde “Soy kırımın Karabağ örneği, Hocalı katliamı” konulu konferans gerçekleştirildi.

26 Şubat 2019 - 10:37

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş konferansta yaptığı konuşmada,”Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında ermeniler tarafından 600’ den fazla Müslüman Türk’ün katledilmiş, yüzlercesi yaralanmış ve 1275 kişi de rehin tutularak her türlü zulme uğradığı katliamın üzerinden 25 yıl geçmiştir. Ermenilerin Dağlık Karabağ’ı işgaliyle zirveye çıkan zulüm ve zorbalıklar insanlık tarihine kara bir sayfa olarak eklenmiş, olaylar insan hakları havarilerinin sesini çıkarmaması üzerine binlerce Müslüman Azeri’nin sürgünü ve on binlercesinin ölümüyle sonuçlanmış ve eli kanlı ermeni çetelerinin tıpkı Bosna’da Sırpların Boşnak Müslümanlara yaptığı gibi, acımasızca katliamlar yapılmış ve Azerileri soykırıma tabi tutarak topraklarını işgal etmişlerdir.Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında hayatta kalma mücadelesi veren, Filistin’de Siyonist İsrail tarafından şehit olan, katledilen Müslümanların durumu gibi, Hocalı’ da da aynı trajedi yaşanmış ve tarihte kara bir sayfa olarak yerini almıştır.Bugün Ermenistan’ın işgali altında bulunan Dağlık Karabağ’da dünyanın gözleri önünde bir insanlık dramı yaşanıyor. Çağdaş ve modern dünyanın gözleri önünde cereyan eden bu katliamdan dolayı yüreklerde hissedilen acılar hâlâ taptazedir ve yaralar hâlâ kanamaktadır.’’dedi.

Karataş,’’Bugün dünya siyasetinde Ermenilerle ilgili sözde soykırım iddialarının peşine düşenleri Hocalı Katliamını iyi okumaya ve bu katliamın fotoğraflarını ve tüm görüntülerini dikkatle izlemeye; katliam sorumlularının utanmaz itiraflarını ise vicdan süzgecinden geçirerek can kulağıyla dinlemeye davet ediyoruz.“Hocalı katliamı bizim ortak acımız, ortak problemimiz. Bu katliamı unutmamalı ve unutturmamalıyız.”diye ifade etti.
 

 

Bu haber 1104 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VALİ KALDIRIM'DAN MUHTARLARA ÖNCE TEŞEKKÜR SONRA UYARI
VALİ KALDIRIM'DAN MUHTARLARA ÖNCE TEŞEKKÜR SONRA UYARI
Tedavisini Cumhurbaşkanı Erdoğan üstlenmişti, tümörü yüzde 15 küçüldü
Tedavisini Cumhurbaşkanı Erdoğan üstlenmişti, tümörü yüzde...