KAPANAN ELAZIĞ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ İÇİN KARAR...

KAPANAN ELAZIĞ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ İÇİN KARAR VERİLDİ Mİ?

Erkan BAY/Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine taşınan Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi binası önümüzdeki yıl okul olarak hizmet vermesi bekleniyor.

19 Aralık 2018 - 14:27 - Güncelleme: 19 Aralık 2018 - 17:35

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinin hizmete girmesi ile birlikte Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi kapanmış ve kamuoyu tarafından kapatılan hastanenin akıbetinin ne olacağı merak ediliyor olmuştu.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan görüşmeler neticesinde Mezre Ortaokulu,Dumlupınar Ortaokulu ve Gazi Ortaokulu’nun  tam gün eğitim kapsamında   kapanan Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında hizmet vermesi düşünülüyor.

Son kararın önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Onay verildiği takdirde,önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında Elazığ Eğitim ve Araştırma hastanesinin bulunduğu bina okul olarak hizmet vermesi bekleniyor.

Eğer karar netleşirse,Merkezde bulunan 3 okulun taşınmayacağı tam gün eğitime geçileceği için öğrenci sayılarının ikiye bölünerek yeni binada eğitim alacağı belirtildi.

Bu haber 4084 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Murat kılıç
  4 ay önce
  Sayın yetkililer bu hastaneyi komple çocuk hastanesi yapınız...yapınız ki çocuklarımız büyük hastalarla aynı havayı solumasinlar.Elazigin neden kendine özgü bir çocuk hastanesi olmasın ki? Hazır bina varken kaçırılmayacak fırsat örnek şehir olarak elazig çocuk hastanesi neden olmasin ki !!! Hastane taşındığı için de zaten esnaflar mağdur oldu cadde boyunca en azından şehir ekonomisi tekrar canlanır . Markalasmis bu cadde neden hayalet cadde oldu lütfen elazigimizi düşünelim
 • Feride
  4 ay önce
  Bina olarak okula hiç uygun değil.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞERİFOĞULLARI'NDAN HARPUT ATAĞI
ŞERİFOĞULLARI'NDAN HARPUT ATAĞI
Elaziz Belediyespor’un ismi değişti
Elaziz Belediyespor’un ismi değişti