IPARD II 3’ÜNCÜ BAŞVURU ÇAĞRI DÖNEMİ TOPLANTISI YAPILDI

IPARD II 3'ÜNCÜ BAŞVURU ÇAĞRI DÖNEMİ TOPLANTISI YAPILDI

Elazığ’da IPARD II 3’üncü başvuru çağrı dönemi tanıtım toplantısı yapıldı.

26 Aralık 2017 - 15:23 - Güncelleme: 26 Aralık 2017 - 17:37

Elazığ Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından IPARD II 3’üncü başvuru çağrı dönemi tanıtım toplantısı düzenlendi. TKDK İl Koordinatörlüğünde yapılan program desteklenen yatırımların sinevizyon gösterisi ile başladı.

2013 yılında yapılan 9. çağrı ilanıyla birlikte Elazığ’da proje kabulüne başlandığını aktaran TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz, “Bizden önce 8 tane proje çıkmıştı. Biz 9. Projede sisteme dahil olmamıza rağmen IPART I dönemi boyunca çıkılan 15 çağrıda 230 tane proje ile sözleşme imzaladık. Bu projelerde kurumlara ödediğimiz hibe tutarı 170 milyon TL. Kısa zamanda yakaladığımız bu başarımızla 42 il koordinatörlüğü arasında IPART I dönemini 3. sırada tamamladık” ifadelerini kullandı.
 

IPART II dönemine 319 tane proje aldıklarını vurgulayan Yılmaz, “Bunun 64 tanesi ile sözleşme imzaladık. Bu 64 tane projeye toplamda yaklaşık 60 milyon TL’lik hibe tutarı ödenecek. Bunun 3 milyon TL’sini hibe tutarı olarak bu sene içerisinde ödedik. Geriye kalan 56 Milyon TL’lik rakam yılsonuna kadar ödenmiş olacak. Birinci ve ikinci çağrıda toplam ödeyeceğimiz hibe tutarı 83 Milyon TL” diye kaydetti.
 

Programa Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk ve Metin Bulut, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz katıldı.

Bu haber 1729 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BÜROKRATLAR DEĞİŞECEK Mİ?
BÜROKRATLAR DEĞİŞECEK Mİ?
Krom üretiminde iki kat artış hedefi
Krom üretiminde iki kat artış hedefi