İKİNCİ ÜNİVERSİTE Mİ GELİYOR?

İKİNCİ ÜNİVERSİTE Mİ GELİYOR?

Ömer Enes YILAR/ Fırat Üniversitesi, ‘Kesik Köprü’ yerleşkesinin ismini ‘Harput Yerleşkesi’ olarak değiştirdi. Yapılan bu değişiklik 2. Üniversitenin hazırlığı olarak algılandı.

06 Kasım 2020 - 12:15 - Güncelleme: 06 Kasım 2020 - 14:39

Fırat Üniversitesi Senatosu, Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş başkanlığında toplanarak 23.10.2020 tarihli kararda önemli bir düzenleme yaptı ve “Kesik Köprü Yerleşkesi” olarak adlandırılan alanın ismini “Harput Yerleşkesi” olarak değiştirdi. Yapılan bu değişiklik Harput Üniversitesi’nin kurulması için ilk adım olarak algılandı.

 

ELAZIĞ İÇİN İKİNCİ ÜNİVERSİTE BÜYÜK BİR FIRSAT

Bilimin parlayan yıldızı Fırat Üniversitesi’ni bünyesinde barından Elazığ, üniversite şehri olmak için büyük bir potansiyel barındırıyor. Her yıl Yaklaşık 40 bin öğrenciyi bünyesine kazandıran Fırat Üniversitesi ile beraber kurulacak Harput Üniversitesi şehrin gelişiminde büyük bir rol oynayacak ve Elazığ’ın bir üniversite şehri olması hayal olmaktan çıkacak.

 

“HARPUT ÜNİVERSİTESİ”

Kesik Köprü yerleşkesi halihazırda İletişim Fakültesi’ni bünyesinde barındırıyor. Kurulacak Hukuk Fakültesi ile diğer yeni bölümlerin de bu alanda yapılacağı kamuoyuna yansımıştı. Bu alanın adının “Harput Yerleşkesi” olarak değiştirilmesi ile birlikte akıllara yeni kurulacak üniversitenin adının da Harput Üniversitesi olacağı geldi ve umutlar arttı.

Bu haber 1527 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kürşat Alp
    3 hafta önce
    Adı\"Harput Teknik Üniversitesi\" olmalı ama Kesikköprü de değil,Mühendislik kampüsü zaten mevcut,başka bir kuruşluk masraf gerektirmeden,bir rektör,ile bölümler Fakülteye dönüştürülerek, Elektrik Fakültesi, İnşaat Fakültesi,Makina Fakültesi ve Mimarlık zaten mevcut,diğerleri Bilgisayar, Yazılım, mekatronik muhendislikleri de Elektrik Fakültesi ne,Su ürünleri,kimya, Maden,biyo müh.lerde İnşaat Fakültesine,Teknoloji de Makina Fakültesi ne bağlanarak öğretime gecmeli ayrica Uçak Mühendisliği bölümüde açılmalıdır.Kisaca Insanî bilimler,Sosyal,tip,Veteriner Fakülteleri Fırat univerditesinde Kesikköprü Ilk amscina uygun D.Anadolumuzun hayvancılık ve tahıl üretiminde bir numara olmalı,üretim deposu haline getirilmelidir.Bunun için bir Ziraat Fakültesi kurulmalıdır.Bunlara olmaz diyecek varmıdır? El kaldırsın.Zaten çiftlikte altyapı mevcut ,kuruş yatırım gerektirmeden,sadece bir organizyon heyeti ile bu iş biter.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şerifoğulları'ndan büfe işletmecilerine müjde
Başkan Şerifoğulları'ndan büfe işletmecilerine müjde
Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ kaza yaptı
Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ kaza yaptı