İKİ ELAZIĞLI FETÖ’NÜN HEDEFİ HALİNE GELDİ

İKİ ELAZIĞLI FETÖ’NÜN HEDEFİ HALİNE GELDİ

Erol KARA/FETÖ mensupları Elazığlı bürokratlardan Mehmet Ağar ve Tümamiral Cihat Yaycı’yı 2019 yıllının en zalimleri sıralamasına alarak hedef haline getirdi.

27 Aralık 2019 - 15:41

FETÖ mensupları Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımda eski Emniyet Genel müdürü, İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar ve Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Elazığlı hemşehrimiz Tümamiral Cihat Yaycı’yı yılın en zalimleri sıralamasına 13 ve 14. Sırada göstererek hedef haline getirdi.

Türk siyasi tarihinin en başarılı Emniyet genel müdürlüğü ve içişleri bakanlığı yaparak adından uzun yıllar söz ettiren Mehmet Ağar, sol örgütler, PKK ve FETÖ’ye karşı yaptığı mücadele ile tanınırken Ağar’ın Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Erzurum valiliği, İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı görevlerinde FETÖ’ye karşı büyük mücadele etiği ve 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi teşebbüsünde hükümetten yana tavır koyarak, eski görev arkadaşlarına “hainlere karşı direnin” sözleri ile FETÖ’cülerin tepkisini almıştı.

Darbe girişiminin ardından TSK içindeki kripto 2 bin FETÖ üyesinin açığa çıkarılmasını sağlayan Elazığlı hemşehrimiz Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı, örgütün korkulu rüyası haline geldi. Firari FETÖ'cüler de sosyal medyadaki paylaşımlarıyla Tümamiral Yaycı'yı hedef alarak Yaycı’yı yılın en zalimleri sıralamasında 14 . sırada gösterdi.

 

ÖZEL SİSTEM KURDU

TSK içindeki örgüt mensupları ile mücadelenin adeta beyni olan ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanlığı'ndan Kurmay Başkanlığı'na atanan Tümamiral Yaycı, kripto FETÖ üyelerini tespit edebilmek için oluşturduğu özel sistem sayesinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda büyük bir temizlik yapmayı başardı. FETÖ tarafından Ergenekon davasında sanık olarak yargılanmak istenen Yaycı, yapılan tüm saldırılara rağmen örgütle mücadelesini sürdürdü. Bir hakaret davası nedeniyle Yaycı'nın yargılanmasına neden olan TSK personelinden bazıları, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası mesleklerinden ihraç edildi.

 

2 BİN FETÖ'CÜ YÜ DEŞİFRE ETTİ

Tümamiral Cihat Yaycı, kripto mahrem imamların tespit edilebilmesi için 64 temel kriter ve 209 alt kriterden oluşan özel bir sistem kurulmasını sağladı. Bu sayede 15 Temmuz darbe girişiminin ardından TSK içinde 2 bin kripto FETÖ üyesinin temizlenmesini sağlayan Cihat Yaycı, örgütün korkulu rüyası haline geldi. Yaycı'nın, NATO'daki skandalı deşifre eden Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt'u, Norveç'te düzenlenen tatbikata katılmak üzere görevlendirdiği ortaya çıkmıştı.

Türkiye ile Libya arasında deniz yetki alanlarının sınırlandırılması anlaşmasının mimarı Tümamiral Cihat Yaycı bu başarıdan dolayı yine FETÖ ve diğer küresel güçlerin hedefi haline gelmişti.

 

Bu haber 2841 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7 milyon kök  kenevir ele geçirildi
7 milyon kök  kenevir ele geçirildi
ELAZIĞ BELEDİYESİ GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
ELAZIĞ BELEDİYESİ GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR