İKİ BAKANLIKTAN MİLLETVEKİLİ EROL’UN SORULARINA YANIT

İKİ BAKANLIKTAN MİLLETVEKİLİ EROL'UN SORULARINA YANIT

Nisa Yılmaz/Milletvekili Erol, Elazığ’a Yapılan Yatırımları Bakanlara Sordu

12 Aralık 2018 - 11:58 - Güncelleme: 12 Aralık 2018 - 14:39

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 6 bakanlığa ayrı soru önergeleri vererek Elazığ’ın beklediği yatırım projelerinin son durumunu sordu. Elazığ’ın sorunlarının belirlenmesi ve çözümü için sürekli gündem yaratan Erol, tüm icracı bakanları harekete geçmeye çağırdı.

Bu kapsamda Milletvekili Erol, 6 bakanlığa ayrı soru önergeleri vererek Elazığ’ın beklediği yatırım projelerinin son durumunu sordu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yanıtlanması istemiyle soru önergeleri sundu.

Siyasi ayrım gözetmeden Elazığ’ın gelişmesi, kalkınması ve sorunlarının çözümü için herkesi birlikte ortak akıl geliştirmeye çağırdığını belirten Erol, her bakanın ayrı yanıtlaması talebiyle şu sorulara cevap verilmesini istedi.

Milletvekili Gürsel Erol, “Bakanlığınız ve bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından 2002 yılından 2017 yılına kadar Elazığ’a yapılan yatırımlar ve bütçeleri nedir? 2002 den bu yana başlatılan proje ve yatırımların hangileri tamamlanarak hizmete geçmiştir? Elazığ’da halen devam eden proje ve yatırımlar nelerdir? Devam eden projelerin tamamlanmasına yönelik öngörülen tarihler nelerdir?” gibi sorular yöneltti.


CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un Yönelttiği sorulara Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan cevap gecikmedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Milletvekili Erol’un soru önergesine cevabında, “İlgi yazınız ekinde yer alan ve Elazığ Milletvekili sayın Gürsel EROL tarafından yöneltilen 7/3232 esas numaralı soru önergesine ilişkin olarak;

Bakanlığımızın kurulduğu 2011 yılından itibaren Elazığ ilimizde 212.000.000 TL’lik 28 adet spor tesisi projesi yatırım programına alınmıştır. Bu prjelerden 21’i tamamlanmış olup geriye kalanm 7 projenin ise yapımına devam edilmektedir.  Devam eden projelerin 2019-2020 yıllarında tamamlanması planlanmaktadır.

Bunun yanı sıra mahalle tipi spor tesisleri ve okul bahçelerine spor salonu projeleri için 20 milyon 830 bin 274 yatırım yapılmıştır.

Ayrıca, 6 bin 763 yatak kapasiteli yurt binası yatırım ve ön protokol yoluyla hizmete açılmıştır. Yatırım programında yer alan 4 bin yatak kapasiteli yurtlarımızın proje çalışmaları devam etmektedir. Bilgilerinize arz ederim” denildi.

Bu haber 1344 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EROL:
EROL: "ELAZIĞ'DA GELENEK VE BÜROKRASİ AYAKLAR ALTINA ALINDI"
KRİZ FIRSATA MI ÇEVRİLDİ?
KRİZ FIRSATA MI ÇEVRİLDİ?