HAYDİ, ABDİ İBRAHİM!

HAYDİ, ABDİ İBRAHİM!

05 Nisan 2020 - 15:01

 

Milli ve yerli ilaç markamız olan Abdi İbrahim’den koromavirüs tedavisi ile ilgili müjdeli bir haber geldi. Yapılan açıklamaya göre, şirket İstanbul Esenyurt’ta bulunan tesislerinde koronavirüs tedavisinde olumlu netice verdiği gözlemlenen bir ilacın üretimine başlamış.

Nisan ayı içinde üretecek 1 milyon 600 bin tablet ile bu ilacın yılsonuna kadar yapılacak tüm üretiminin de Sağlık Bakanlığa bağışlanacağı bildirilmiş.

Şirket ayrıca,  koronavirüsün tedavi protokolünde yer alan ilacın hâli hazırda Türkiye’deki tek yerli üreticisi olarak, tüm dünyada çok yüksek talep artışı ile karşı karşıya olan ham maddeyi Dışişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’nın sahada kendilerine verdiği destek ile derhal tedarik ederek ilk parti üretimini gerçekleştirdiklerini ve Sağlık Bakanlığı’na teslim ettiklerini de ifade etmiş.

Şirket, ilacın yılsonuna kadar yapacakları tüm üretimini bağış yoluyla Türk tıbbının hizmetine sunacaklarını belirterek, salgınla mücadelede hastalar ve sağlık çalışanları için değer yaratmanın en büyük mutluluk olduğunu aktarmış.

Bu durum da gösteriyor ki geçmişte savunma sanayinde ve bunları destekleyen yazılım alanında milli ve yerli üretim nasıl can simidimiz ve kurtarıcımız olduysa, inanıyoruz  ki bu sektörün tek yerli ve milli şirketi olan Abdi İbrahim de bunu başaracak ve tıpkı İHA ve SİHA’larda olduğu gibi tüm dünyanın ilgisini çekecek ve takdirini toplayacaktır. Tabi küresel ilaç firmaları hariç.

İlaçlarını Afrika ve mazlum insanlar üzerinde deneyerek hem katliam yapan hem tüm dünyaya pazarlayarak dev bütçeler elde eden, hem de piyasaya sürdüğü ve tedavi amaçlı olduğunu iddia ettiği ilaçların yan etkisi ile daha büyük ve tehlikeli hastalıkları oluşturup bu kez de bunun tedavisi için dünyayı sömüren ilaç baronları da bu gelişme karşısında elbette boş durmayacaktır.

Birkaç gün içinde, içimizdeki doktor, profesör ve bilim adamı kılıklı ajanları ile Abdi İbrahim’in bu ilacını önce yok sayacak ardından da küçümseyecek ve etkili olmadığını beyan edeceklerdir.

Bekleyip göreceğiz.

Bu haber 791 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
30 küçükbaş hayvan sağanak nedeniyle telef oldu
30 küçükbaş hayvan sağanak nedeniyle telef oldu
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları