Hayatlarının Rotasını çizdiler

Hayatlarının Rotasını çizdiler

"Sağlık Yönetimi" ve "Sağlık Kurumları İşletmeciliği" bölümlerinden mezun olan kız öğrenciler, Türkiye'nin en büyük şehir hastanelerinde Rönesans İşletme Hizmetleri’nin “Rota Programı” kapsamında istihdam ediliyor. 

15 Mayıs 2019 - 11:32

Türkiye'de ileri teknolojiye sahip sağlık sektörü hızla büyüyüp, branş yelpazesi genişlerken, sağlık kurumları işletmeciliğinde uzman çalışanlara duyulan ihtiyaç da artıyor. Rönesans İşletme Hizmetleri, bu ihtiyacı dikkate alarak, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile hayata geçirdiği “Rota Programı” kapsamında, sağlık yönetimi ve işletmeciliği alanında yeni mezun kız öğrencilerin rotasını çiziyor. Aynı zamanda önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getiren şirket; kadın istihdamını destekleyen bu program ile yeni mezun gençlere ilk iş deneyimi sunarken, aynı zamanda sektöre kalifiye eleman yetişmesini sağlıyor. 
Rönesans İşletme Hizmetleri tarafından işletilen Adana Şehir Eğitim ve Araştırma, Elazığ Fethi Sekin ve Yozgat Şehir Hastanelerinde, program kapsamında istihdam edilen "Rota Kızlar", eğitimini aldıkları mesleği yapmanın, bu sayede de “mutlu çalışma hayatı ile mutlu insan” olmanın ayrıcalığını yaşıyor. 

Bu haber 452 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığ'da PKK Operasyonu: 6 Gözaltı
Elazığ'da PKK Operasyonu: 6 Gözaltı
MAHSUR KALAN DOĞAYI KEŞFET EKİBİ KURTARILDI
MAHSUR KALAN DOĞAYI KEŞFET EKİBİ KURTARILDI