7. OSB ENERJİ ZİRVESİ ANKARA'DA YAPILDI

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından Ankara’da düzenlenen 7. OSB Enerji Zirvesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya OSBÜK Üst Kuruluş Üyesi ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Zülfü Altıntaş’ta katıldı.


7. OSB ENERJİ ZİRVESİ ANKARA'DA YAPILDI

TOPLANTIYA YOĞUN KATILIM

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Enerji Verimliliği Derneği tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen 7.OSB Enerji Zirvesi yoğun bir katılımla yapıldı. Zirvenin açılışında konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSB’lerin enerji ile ilgili taleplerini dile getirdi.

Ankara’da düzenlenen 7. OSB Enerji Zirvesine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve yönetim kurulu üyeleri, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, TOBB Başkan Vekili Salih Zeki Murzioğlu, Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Murat Kalsın, OSBÜK Üst Kuruluş Üyesi ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Zülfü Altıntaş, OSB Başkanları, bölge müdürleri ve sektörle ilgili çok sayıda temsilci katıldı.

OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ: “ENERJİ VERİMLİLİĞİ EĞİTİMLERİNİ BAŞLATIYORUZ”

Zirvenin açılışında konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Enerji Verimliliği temasıyla düzenlenen 7.OSB Enerji Zirvesine olan yoğun ilginin memnuniyet verici olduğunu, OSBÜK olarak enerji verimliliği konusunda önemli çalışmalar yürüttüklerini vurguladı.

Kütükcü, “OSBÜK olarak, enerjide verimlilik konusunu her zaman çok önemsedik ve bu konuya odaklanan çalışmalar yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız, TOBB ve OSBÜK olarak tüm organize sanayi bölgelerimizde 500 TEP ve üzeri enerji tüketen sanayicilerimize yönelik Enerji Verimliliği eğitimlerini başlatıyoruz. İlk eğitimimiz 12 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilecek” dedi.

ALTINTAŞ: “SON DERECE VERİMLİ BİR TOPLANTI OLDU”

OSBÜK Üst Kuruluş Üyesi ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Zülfü Altıntaş ta yaptığı değerlendirmede toplantının çok verimli geçtiğini ifade ederek, “Başka Enerji Bakanlığımız olmak üzere, Sanayi Bakanlığı, OSBÜK ve TOBB üst düzey katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda önemli görüşmeler yapma fırsatımız da oldu. Özellikle OSBÜK Başkanımızdan ve Sanayi Bakan Yardımcımızdan ilimiz sanayi bölgelerinin ihtiyaçları ve Teknova OSB’nin altyapı ihalelerinin bir an evvel sonuçlandırılması talebimizi bir kez daha dile getirme fırsatımız oldu. İnşallah Sayın Başkanımızın da girişim ve destekleriyle kısa sürede önemli mesafeler alınacaktır” dedi.