Elazığ Belediyespor’dan hakeme isyan

TFF 3. Lig 2. Grup’un 17. Haftası’nda Kocaelispor’a deplasmanda mağlup olan Elazığ Belediyespor’da maç sonu hakeme büyük tepki vardı


Elazığ Belediyespor’dan hakeme isyan


Haber: Hüseyin Kabukçu
Elazığ Belediyespor Sportif Direktörü Alaattin Tutaş, Kocaelispor maçı sonrası açıklamalarda bulunarak, Kocaelispor maçının hakemi Gökhan Özbulut’a haklarını helal etmediklerini söyledi. Kocaelispor’un aldığı galibiyetten ötürü kutlayan Tutaş, maçı yöneten Samsun Bölgesi Klasman Hakemi Gökhan Özbulut’un oyunun kaderiyle oynadığını dile getirdi.
27. dakikada Metehan’a hiç alakasız bir pozisyonda direkt kırmızı kart gösterildiğini belirten Sportif Direktör Tutaş, “Bu ligin maalesef ki kaderi böylesi hakemler. Futbolda yenersin yenilirsin bir önemi yoktur ama böylesine acemice hakem hatalarıyla maçı kaybetmemiz bizi üzüyor. Zaten 10 kişi bırakarak direncimizi kıran Samsun Bölgesi Hakemi Gökhan Özbulut, seyirci baskısını kaldıramadı ve ikinci yarıda da basit kararlarla skorun böyle olmasına zemin hazırladı. Bizim tek üzüldüğümüz böylesine taraftardan korkarak maçın kaderiyle oynayan hakemlerin bu denli önemli maçlarda düdük çalmasıdır. Hakem Gökhan Özbulut’a hakkımızı helal etmiyoruz ve kendisini vicdanıyla baş”başa bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.