Elazığ Belediyesi İE. şampiyonluğa gitti

Bordo-Beyazlı ekibimiz 4’lü finaller için 19 futbolcuyla Sivas’a geçti


Elazığ Belediyesi İE. şampiyonluğa gitti

Haber: Kübra Kabukçu
Turkcell Sağırlar Süper Lig B Grubu’nu lider olarak tamamlayan ve final grubunda mücadele etmeye hak kazanan Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı, 4’lü finaller için Sivas’a gitti. 4 takım arasında oynanacak olan müsabakalara A Grubu’ndan İzmir ekipleri Torbalı İE. ve Bornova İE., B Grubu’ndan ise Elazığ Belediyesi ile İstanbul Avcılar Sessizler katılacak.
Bordo-Beyazlı Temsilcimiz çapraz eşleşme sonunda Torbalı İşitme Engelliler’le karşı karşıya gelecek. 26 Nisan Cuma günü saat 16.30’da başlayacak olan maça Cumhuriyet Üniversitesi Çim Sahası ev sahipliği yapacak. Yarı finallerin tamamlanmasının ardından final maçı 28 Nisan Pazar günü oynanacak. Final maçı oynamaya hak kazanan 2 ekip gelecek yıl ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda temsil etme hakkı kazanacak.
4’lü finaller öncesi gazetemize değerlendirmelerde bulunan Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Antrenörü Erhan Doğan, “Tüm hazırlıklarımızı şampiyonluk üzerine kurduk. Kadromuzda 19 futbolcumuz var. Herhangi bir eksiğimiz ve sakatımız yok. İnşallah şampiyonluk kupasını Elazığ’a getirmenin hedefinde olacağız” dedi.