GURURLUYUZ

Erkan BAY/Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline damga vuran ASTAV Yazılım, başarılarına devam ediyor.

11 Kasım 2019 - 15:46

YERLİ VE MİLLİ TEKNOLOJİ

Teknofest’e ilimizi temsilen katılan ASTAV stantı TEKNOFEST’te büyük bir ilgi görmüş ve ilgi odağı olmuştu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kararıyla Türkiye’nin 28 şirketinden biri olarak Bilişim Vadisi’nde yer almaya hak kazanan Elazığımızın ve ülkemizin yerli ve milli teknolojide yükselen markası Astav Yazılım,  artırılmış gerçeklik teknolojisi ile turizmi buluşturan Goart Projesi ile Türkiye’de büyük ses getirmişti.

 

ELAZIĞ’DAN DÜNYAYA AÇILIYOR

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline damga vuran ASTAV yazılım şimdi de Singapur’da düzenlenen  Dünya’nın en prestijli Finansal Teknolojiler Festivali’ne (FinTech)katıldı. 4 gün sürecek olan ve Dünyanın en iyi teknoloji firmalarının bir araya geldiği festivalde, Türkiye’den; aralarında ASTAV Yazılım’ın da bulunduğu 12 firma katılım sağladı.

 

“ASTAV, FESTİVALDE YERİNİ ALDI”

Türkiye’nin önde gelen yazılım firmalarından ASTAV, şimdi de Dünyaya açılıyor.

Finans ve bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren öncü ve yenilikçi Türk firmalarının yanı sıra Türkiye’yi temsil etmek üzere Singapur’da bulunan ASTAV Yazılım; Dünyanın en büyük ve en etkili Finansal Teknolojiler (FinTech) Festivali’nde yerini aldı.

 

“BAŞARISINI SÜRDÜRÜYOR”

Yönetim Kurulu Başkanlığını İş Adamı Avukat Burak Soylu’nun yaptığı Har Holding bünyesinde bulunan, yerli sermayeli bir bilgi teknolojileri yazılım şirketi olan ve kurulduğu günden bu yana sektördeki başarısını sürdürerek, yeni teknolojiler ile kendini yenileyen ASTAV Yazılım, Dünyanın en büyük ve en etkili Finansal Teknolojiler (FinTech) Festivali’nde Türkiye’yi başarıyla temsil ediyor.

 

 

“DÜNYA DEVLERİ BU FESTİVALDE”

‘SRI LANKA, AMAZON, GOOGLE, RIPPLE, HI TACHI’ gibi Dünya’nın önde gelen teknoloji firmalarının bulunduğu festivalde, Türkiye’den davet edilen 11 firmanın yanı sıra ASTAV Yazılım da artırılmış gerçeklik projesi “GoArt” ile Türkiye’nin milli yazılımı olarak dünyaya açılıyor.

 

“CUMHURBAŞKANLIĞI FİNANS OFİSİ’NDEN ZİYARET”

Dünya devlerinin boy gösterdiği festivalde ASTAV Yazılım standına bir ziyaret de Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi’nden geldi.

Festivalin ilk gününde Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, ASTAV Yazılım standını ziyaret etti. Har Holding Yönetim Kurulu Başkanı Av. Burak Soylu tarafından bilgiler alan Aşan, ASTAV Yazılım’a başarılar diledi.

 

“TÜRKİYE’DEN 12 FİRMA KATILDI”

Dünya’dan yaklaşık 135 ülkenin katıldığı festivale Türkiye’den Türk Teknoloji Pavilyonu adı altında 12 firma katılım gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile İstanbul Ticaret Odası’nın desteklediği ve Sistem Global’in danışmanlığını yaptığı Türk Teknoloji Pavilyonu’nda, yer alan 12 firma şu şekilde: “ASTAV Yazılım, 32Bit, Albaraka Türk Insha ve Alneo, Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Enqura, Finartz, FTechLabs, Macellan, Kuveyt Türk Architecht Bilişim ve Türkiye İş Bankası Softtech”

 

Bu haber 538 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığ'daki orman yangını söndürüldü
Elazığ'daki orman yangını söndürüldü
26 Eylül Elazığ Nöbetçi Eczaneler
26 Eylül Elazığ Nöbetçi Eczaneler