Gürtürk:“ Kötü Notlar Yüzünden Çocuğunuza Kızmayın’’

Gürtürk:“ Kötü Notlar Yüzünden Çocuğunuza Kızmayın’’

Erol KARA/Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, Elazığ ‘da 8.769 Öğretmen, 497 eğitim kurumun da  öğrenim gören 128 bin öğrenci ile 2018-2019 Eğitim ve Öğrenim yılını tamamladıklarını belirterek,’’Karneyi çocuğunuzun kişilik değerlendirmesi olarak görmemelisiniz, karne sizin karneniz.’’diye konuştu.

13 Haziran 2019 - 13:00

Başarıyı etkileyen sadece çocuğun yeterli düzeyde çalışıp çalışmaması değildir diyen Elazığ Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk,’’Sizin çocuğunuza yönelik tutumunuz, sorunlarıyla ilgilenip-ilgilenmemeniz, evde uygun çalışma ortamı olup olmaması vb. birçok faktör çocuğunuzun başarısı üzerinde etkilidir.’’diye konuştu.

Gürtürk, ”Çocuğunuza, karnesindeki düşük notlardan dolayı üzüntünüzü belirtebilirsiniz. Ancak kötü notlar yüzünden çocuğunuzun kişiliğini örselemek yerine onları cesaretlendirmek, başkalarıyla kıyaslama yapmadan telafi etmesi için onu desteklemek en doğru yoldur. Bundan sonraki süreçte onun olumlu özelliklerini ön plana çıkararak yüreklendirmek ve cesaretlendirmek, sonrasında ise mevcut durumla ilgili eksikliklerin ne olduğunu tespit edip aynı hataları bir sonraki yıl yapmaması yönünde ortak bir paydada buluşmak  onun hem özgüvenini hem de cesaretini arttıracak ve durumu içselleştirmesini sağlayacaktır. En önemlisi de sonuç ne olursa olsun onu sevdiğinizi, değer verdiğinizi göstermeniz çok önemlidir. Sonuç olarak o karnenin sizin karneniz olduğunu düşünerek değerlendirmenizi öneririz.” dedi.

 

Bu haber 391 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİRLİLİK DEVAM EDİYOR
KİRLİLİK DEVAM EDİYOR
Elazığ'da
Elazığ'da "7. İsot ve Peynirli Ekmek Günü" etkinliği