GRİPTEN KORUNMA YOLLARI KONULU EĞİTİM DÜZENLENDİ

GRİPTEN KORUNMA YOLLARI KONULU EĞİTİM DÜZENLENDİ

İl Sağlık Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi İşbirliği ile Cumhurbaşkanlığı Küresel Grip Salgını Genelgesi doğrultusunda grip salgını durumuna hazırlıklı olmak ve salgının toplumdaki etkisini en aza indirmek amacıyla Pandemik İnfluenza (Küresel Grip Salgını) ve Önlenmesi konusunda eğitim toplantısı düzenlendi.

12 Aralık 2019 - 11:06

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen eğitime Elazığ Belediyesi, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, 8.Kolordu Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü temsilcileri ve çalışanlarının yanı sıra İlimizdeki çeşitli okullardan gelen öğrenciler, İl Sağlık Müdürlüğü İdarecileri  ve Bulaşıcı Hastalıklar Birimi çalışanları  katıldı. Elazığ Belediyesi Hekimi Dr. Ahmet POLAT’ın açılış konuşması ile başlayan eğitimde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali ATAR yaptığı sunumda grip salgını öncesi yapılması gereken hazırlık ve planlamalara değindi.

Daha sonra Fırat Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalında görev yapan Doç. Dr. Ayşe Sağmak Tartar “Grip hastalığı, grip salgını, gripten korunma yollarını” anlattı. Ayrıca gribin başlamasını önlemek için alınacak tedbirler hakkında bilgiler vererek grip aşısının önemini vurguladı. Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde ilki düzenlenen bu eğitim İl Sağlık Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi işbirliğinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarında da yapılması planlandı.

Bu haber 1414 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
13 Temmuz Elazığ Nöbetçi Eczaneler
13 Temmuz Elazığ Nöbetçi Eczaneler
SIRADA İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VAR
SIRADA İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VAR