GOLAN KAPLICALARI TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

GOLAN KAPLICALARI TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

21 Haziran 2020 - 13:58 - Güncelleme: 21 Haziran 2020 - 14:05

Erkan BAY/Özel Haber: Elazığ'ın Karakoçan ilçe merkezine 18 kilometre mesafede bulunan Golan Kaplıcaları, Elazığ ve Karakoçan turizmine büyük katkı sağlıyor.

Yılın her ayında binlerce ziyaretçiyi ağırlayan kaplıcalarda, zengin minerale sahip kaynak suyu romatizma, nevrit, poli, nevrit, kırık, çıkık,kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarının tedavisine iyi geldiği ifade ediliyor.

Peri Çayı kenarında, eşsiz doğal manzaraya sahip olan Golan Kaplıcaları Elazığ ve Karakoçan turizmine büyük katkı sağlarken, bölge insanının da en fazla ziyaret ettiği yerler arasında yer alıyor.

BÖLGE İNSANI YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

Golan Kaplıcalarına genellikle sezonluk ziyaretçi geliyor. Geçmiş dönemlerde okullar kapandıktan sonra ziyaretçi sayısı artıyor. Müşteriler  özellikle Bingöl, Elazığ, Tunceli, Kığı, Yayladere ve Karakoçan bölgelerinden geliyor. Yılın 12 ayı hizmet veriyor. Ama en yoğun dönemleri yaz dönemi oluyor.

SUDA 8 ÇEŞİT MİNERAL VAR

Golan Kaplıcalarında  çıkan su minarellidir. Bu suda 8 çeşit mineral var. Özellikle kireç ve tuz oranı yüksek. Hiçbir katkı maddesi yok. Bu su, cilt hastalıklarına, romatizma, bel fıtığı, boyun fıtığı, hemoraid, kadın hastalıklarına iyi geldiği biliniyor.

 

Bu haber 634 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞARISIZLIĞIN SORUMLUSU BİZİZ
BAŞARISIZLIĞIN SORUMLUSU BİZİZ
300 bin ton hububat üretilen Elazığ'da, 32 yerli tohum denendi
300 bin ton hububat üretilen Elazığ'da, 32 yerli tohum denendi