GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ!

GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ!

Mevcut müdür Suphi Döner’in yerine şube müdürü Abdulsamet Eren, Elazığ Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne atandı

07 Ağustos 2019 - 11:14 - Güncelleme: 07 Ağustos 2019 - 11:43

Elazığ Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde bayrak değişimi yaşandı. Sedat Acar’ın uzun yıllar yürüttüğü görevi kısa bir süre önce alan, ancak profesyonel takımların saha problemleri dolayısıyla eleştirilere mağdur kalan Suphi Döner’in yerine, şube müdürü Abdulsamet Eren, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne atandı.

ABDULSAMET EREN KİMDİR?
1981 yılı Elazığ doğumlu olup, ilk, orta ve lise tahsilini Elazığ’da yaptı. Yüksek öğrenimini Fırat Üniversitesi BESYO – Öğretmenlik Bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde “Spor Yönetimi” alanında, “Spor Yöneticilerinin Eğitim Durumları ve Yeterliliği” konusunda yaptı. Spor Bilimleri alanında birçok makale araştırması bulunmaktadır.
Atletizm, Voleybol Antrenörlüğünü ile Yüzme ve Atletizm Hakemliği belgelerine sahip olup İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite tahsili boyunca Amatör Spor Kulüplerinde ve okul futbol takımlarında uzun yıllar lisanlı futbol oynadı. Elazığ’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin yönetim kurullarında önemli görevlerde bulundu. 
Kaya Karakaya Spor Lisesinde yöneticilik ve öğretmenlik görevlerinde bulunan EREN, Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne atanmadan önce Malatya/ Doğanyol İlçe Spor müdürlüğü görevinde bulundu.
İlimizde ulusal yayın yapan Kanal Fırat televizyonunda spor programı yapımcılığı ve moderatörlüğü yapmasının yanı sıra yerel gazetelerimizden birinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Elazığ Star Haber, Hakimiyet gazetelerinde köşe yazarlığı görevlerinde bulunmuş.
Atletizm Federasyonu Başkanlığına bağlı değişik Eğitim Kurulu ve Çocuk Oyunları Koordinatörlüğü kurullarında görevlerde bulunmuştur. Mevcut görevleri itibariyle yurtiçinde birçok defa ulusal organizasyonlarda Sporcu-Antrenör ve Hakem alarak ilimiz ve ülkemiz sporuna hizmetlerde bulunmuştur. Beden Eğitimi Öğretmenliliği yıllarında ferdi ve takım sporlarında Türkiye Birinciliği dereceleri elde etmiştir.
Bakanlıktan aylıkla ödüllendirme, valilik makamından takdir ve teşekkür belgeleri almıştır. Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğün’ de Şube Müdürü olarak görevine devam eden EREN, evli ve bir çocuk babasıdır.

Bu haber 2538 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert cantürk
    10 ay önce
    Hadi gözünüz aydın.en çokta sizin gazeteniz suphi döneri istemiyordu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ELAZIĞ’DA ANIZ YAKILMASININ ÖNLENMESİ İLE İLGİLİ TEBLİĞ YAYIMLANDI
ELAZIĞ’DA ANIZ YAKILMASININ ÖNLENMESİ İLE İLGİLİ TEBLİĞ...
Harika İnsanlar, Sivrice’yi gezdi
Harika İnsanlar, Sivrice’yi gezdi