GALİP ET YARAB!

GALİP ET YARAB!

09 Ekim 2019 - 17:26

Türkiye'nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat'ın doğusuna yönelik harekât başladı. F-16'lar peş peşe havalandı

Harekâtın başladığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Edoğan'ın açıklamasının ardından bombalamalar da anında başladı.

Harekâtın başlamasının ardından Suriye'nin Rasulayn şehrindeki PYD mevzilerinde art arda patlamalar meydana geldi. 4 şiddetli patlama sesinin yükseldiği bölgeden dumanların yükseldiği görüldü.

Twitter'dan açıklama yapan Erdoğan," Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı'nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir.

Barış Pınarı Harekatı ile, Ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız GÜVENLİ BÖLGE sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız."

Başkan Erdoğan’ın kararlı tutumu sayesinde operasyona hem dış ülkelerden hem de iç siyasetten muhalefet edilmemiş hatta birçok ülke ve siyasi partiden destek açıklamaları gelmişti.

Bizler de Elazığ’dan, bağrında nice büyük zatları barındıran bu azizi topraklardan Yahya Kemal’in diliyle Rabbimize yalvarıyoruz.

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.

Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.

Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,

Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!

Bu haber 697 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUKLA BİR REKTÖR MÜ İSTİYORSUNUZ?
KUKLA BİR REKTÖR MÜ İSTİYORSUNUZ?
Kovancılar’da 600 kişi karantinada
Kovancılar’da 600 kişi karantinada