FİLM FESTİVALİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

FİLM FESTİVALİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Erol Kara/ 23-27 Nisan tarihleri arasında bu yıl 12. Düzenlenecek olan Uluslararası Çayda Çıra Film Festivalinin tanıtım toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ile Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ da katıldı.

14 Mart 2019 - 14:13 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 14:27

Programın açılışında konuşan Elazığ Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar Kara Milli Eğitim Müdürlüğü ile festival işbirliği kapsamında kısa film yarışması, sosyal medya ve aile temalı kısa film yarışması, öğretmenler korusu, Dezavantajlı 6 bin çocuğun sinema ile buluşması kapsamında protokol, Kültür müdürlüğü ile de, Teknik imkanların paylaşımı konusunda protokol imzalayacaklarını belirterek, bu yıl 6 bin dezavantajlı çocuğu sinema ile buluşturacaklarını söyledi. Kara, konuşmasının sonunda Elazığ valisi Çetin Oktay Kaldırım ve bazı kamu kurum ve kuruluşların yetkililerine teşekkür etti.

Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ da önemli bir medeniyet merkezinin mensupları olarak ilimizde yapılacak olan her türlü sanatsal faaliyetin karşılığını bulacağını söyledi. Demirdağ, “birtakım aksaklıklar olsa da inanıyorum ki,  şehrimizin yetiştirdiği önemli değerler farklı değerlerde buluşarak, bu şehrin mozaiğini oluşturan sanatını kültürünü taşıma gayreti içinde olacaklardır. Bundan sonra ilimizde yapılacak olan bütün sanatsal faaliyetler birlik içinde desteklenerek,  bir noktaya taşındığında her yıl ses getirecektir” dedi.

Milli eğitim müdürü Feyzi Gürtürk ise, Kültür şehri olan Elâzığlı çocukların   bu kültürü yaşamaları aktarmaları çok önemli, bu konuda biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız diye konuştu.

 

Bu haber 696 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavak: “Ramazanda LÖSEV Adına İnsanlar Suistimal Ediliyor”
Kavak: “Ramazanda LÖSEV Adına İnsanlar Suistimal Ediliyor”
Köpeklerin saldırısına uğrayan yaşlı kadın hayatını kaybetti
Köpeklerin saldırısına uğrayan yaşlı kadın hayatını...