Erol: “Verdiğimiz destekleri sahada göremiyoruz!”

Erol: “Verdiğimiz destekleri sahada göremiyoruz!”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, gazetemizi ziyareti esnasında Elazığspor’la ilgili önemli değerlendirmeler yaptı

02 Ocak 2020 - 17:28

Haber: Hüseyin Kabukçu
Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Hakimiyet Gazetesi’ni ziyareti esnasında Elazığspor, B. Elazığ İl Özel İdare Basketbol Takımı ve il sporuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Elazığspor’a verdikleri desteklerin ne yazık ki sahada karşılığı bulunmadığına dikkat çeken Erol, “Elazığspor’a ellerinden geldiği kadar destek verdiklerini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Verdiğimiz desteklerin karşılığını ne yazık ki sahada görmüyoruz. Bir başarı hikayesi oluşturamadık. Ligden düşen bir takımın en azından düştüğü ligde en azından ilk 3’te olması gerekiyordu. Beklentimiz de oydu. Arkadaşlara başarılar dilerim ama benim gözüm kulağım daha çok kadın basketbol takımımızda. Gerçekten büyük bir başarı hikayesi var. İyi bir performansları var. Elazığ’da iyi bir seyirci kitlesi oluşturmaya başladılar. Doğu ve Güneydoğu’da süper ligdeki tek kadın takımı. Buna hep birlikte destek olmalıyız. Sadece maddi olarak değil, maçına gidip seyretmek bile bana göre bir destektir. Bundan sonra futbolun dışındaki spor alanlarına ilgi duymamız lazım. Destek vermemiz lazım ki bizim futbolun dışında dünya şampiyonalarına katılan yüzlerce sporcumuz var” diye konuştu.

“SPOR SADECE ELAZIĞSPOR’DAN İBARET DEĞİL”
10 gün sonra Antalya’da tekvando, boks şampiyonası olacağına dikkat çeken Erol, “Katılacak 10’a yakın sporcumuz var. Bunları da görmek lazım. Sporu sadece Elazığspor’dan ibaret değerlendirmemek lazım. Bütün spor adamlarıyla değerlendirmek lazım” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1311 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Tarık
  7 ay önce
  En fazla destek veren vekil ama karşılığında kulüp yönetiminden nankörlük görüyor. Muhtemelen herkesin gördüğünü vekilde görmüş ve soğumaya başlamış,, açıklamaları bunu gösteriyor.
 • Fethi AYDIN
  7 ay önce
  Sayın erol birde Karsiyaka mahallesinde dezavantajlı bir mahallede 35 yıldır hentbol altyapısı olan bir kulüp var.Malesef bu yıl 20.000Tl gibi bir para ile 1 lige çıkacak bir takımımız var ama nedense kimse sahip çıkmadı gençlerimiz cafe köşelerinde kaldı.Eger Karşıyaka mahallesindeki bu takıma sahip çıkılırsa 3 yıl sonra süper ligde oynayacak bir takım olur Ilin vekillerine sesleniyorum bu çocuklara sahip cikin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“BUGÜN MİSAFİRİM VAR”
“BUGÜN MİSAFİRİM VAR”
DÜĞÜNLERE DİKKAT
DÜĞÜNLERE DİKKAT