EROL: "ELAZIĞ’DA GELENEK VE BÜROKRASİ AYAKLAR ALTINA...

EROL: "ELAZIĞ'DA GELENEK VE BÜROKRASİ AYAKLAR ALTINA ALINDI"

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık'ın Özel Idare Genel Sekreterinin görevden alınmasını Vali beyin ve 4 vekilin ortak kararıdır sözüne karşılık önemli açıklamalarda bulundu.

20 Temmuz 2019 - 10:52 - Güncelleme: 20 Temmuz 2019 - 11:00

Erol, "Elazığ'da Vahim ve devlet geleneklerinin bürokrasinin nasıl ayaklar altına alındığının kanıtıdır. Elazığ'a geldiğim günden beri söylüyorum,                 Burada siyaset tekelleşmiş ticaret tekelleşmiş, kamu yatırımları tekelleşmiş, kamuya personel alımları tekelleşmiş ama artık işler böyle gitmeyecek. Milletin milletvekili  olarak kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz. Sermin hanımın açıklamasına cevap vermeyi bile kendi adıma doğru bulmuyorum. Sermin hanımın hangi gerekçe ve nedenlere dayalı milletvekili olduğunu bilmem. Partisi bu göreve layık görüp aday yapmıştır. Ama seçildikten sonra her söylemi bağlayıcı ve siyasi sorumluluğu vardır. Sermin balık'ın açıklamasını sayın cumhurbaşkanına göndererek milletvekil lerinin Elazığ'daki siyaset anlayışını anlatacağım     Şunun bilinmesini isterim anlatacak çok şeyimiz var" dedi.

Milletvekili Erol, "Siyasette mevki makam sahip olmak için çoğu zaman Bilgi birikiminizden ziyade referanslarınız önemlidir. Tesadüflerin de sizi bir ünvan sahibi yapma ihtimali vardır, fakat kamuda yönetici olmak için siyasi referans tek başına yeterli değildir, Yolların bilgisi birikimi atanacağımız göreve kamu görev sürenizin uygunluğu gibi önemli kriterler vardır.  Siyaset kurumu devlet yönetimde eşitler arasında liyakat esasına göre bürokratlar arasında tercih hakkına sahiptir. Ama bir milletvekili kamuoyuna açıklama yaparak vali bey ve 4 milletvekili yöneticilerin alınmasına karar verdik diyemez. Milletvekilleri bürokratın alınmasına kararın nasıl verildiğini açıklamak yerine bu bürokratların görevden alınma gerekçelerini açıklamakta sorumludurlar.             Görevlerini kötüye mi kullanmışlardır, kamu bütçesini mevzuata aykırımı harcamışlardır, yüz kızartıcı davranışta mı  bulunmuşlardır, bu açıklamayı beklerken aynı zamanda ilimiz valisi de Sermin Balık’ın açıklamalarının doğruluğu konusunda kamu oyunu bilgilendirmelidir. Böyle bir süreç olmuşmudur." diye ifade etti.

Bu haber 1401 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
16 Aralık Elazığ Nöbetçi Eczaneler
16 Aralık Elazığ Nöbetçi Eczaneler
Elazığ Belediyespor’dan hakeme isyan
Elazığ Belediyespor’dan hakeme isyan