"Emeğe Kıymet İstiyor, Adalete Davet Ediyoruz"

"Emeğe Kıymet İstiyor, Adalete Davet Ediyoruz"

1 Ağustos’ta başlayan ve 21 Ağustos itibariyle uzlaşmazlıkla sonuçlanan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna taşınmıştı. 

25 Ağustos 2019 - 15:04

Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Memur-Sen, 20 gün boyunca yoğun bir emekle yapılan pazarlıkta üzerinde uzlaşılan maddelerin Kamu İşvereni tarafından hiç görüşülmemiş ve uzlaşılmamış gibi kabul edilerek Hakem Kuruluna götürülmesine çeşitli vesilelerle tepki göstermişti. 

Toplu Sözleşmede masanın yetkili konfederasyonu olarak Memur-Sen, 5 milyondan fazla kamu görevlisi ve emeklisini doğrudan, aileleriyle birlikte 20 milyon, tesir ettiği alan itibariyle 82 milyon insanımızı etkileyecek olan bu süreçte kamu görevlilerinin haklı beklentilerini dile getirmek ve kazanımları arttırmak için 81 ilde “Emeğe Kıymet, Adalete Davet” temasıyla basın açıklamaları düzenleme kararı gereğince 

Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliğinin kamu görevlilerinin haklı beklentilerini ve itirazlarını tüm Türkiye’ye haykıracağı basın açıklaması 26 Ağustos Pazartesi Günü Saat 12.00'da Elazığ Öğretmenevi önünde gerçekleştirilecek."

Bu haber 306 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SIRA ETSO'DA
SIRA ETSO'DA
ÖN GÖREMEDİK!
ÖN GÖREMEDİK!