Elazığspor’un değişmez senaryosu!

Elazığspor'un değişmez senaryosu!

Tetiş Yapı Elazığspor’da Olağanüstü Genel Kurul, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi

18 Mayıs 2018 - 15:41 - Güncelleme: 19 Mayıs 2018 - 14:01

Haber: Hüseyin Kabukçu
Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Tetiş Yapı Elazığspor’da mevcut yönetimin aldığı Olağanüstü Genel Kurul kararı sonrası gerçekleştirilmesi düşünülen ilk oturumda gerekli çoğunluk sağlanamayınca bir hafta sonraya ertelendi. 
Elazığspor Kulübü Derneği Tüzüğü’nün 16. maddesinde Olağanüstü toplantı başlıklı 2. ve 3.bendi gereğince, 18 Mayıs  2018 Cuma günü saat 13.00’te  Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılması düşünülen Olağan Mali ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı  ertelendi. Şu an itibariyle 273 delegesi bulunan Elazığspor’da, en az 137 delegenin katılım sağlaması gerekiyordu.
Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Olağan Genel Kurulun ardından ikinci toplantı 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü aynı yer ve saatte yapılacak.
 

ÇELİK: “2 TANE LİSTE VAR”
Gerçekleşmeyen Olağanüstü Genel Kurul sonrası değerlendirmelerde bulunan Elazığspor 2. Başkanı Karahan Çelik, “Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için kongremiz ertelendi. Umarım ikinci oturum için çoğunluk sağlanır. Bugüne kadar kulübümüze gelen 2 tane liste var. İnşallah önümüzdeki hafta cumartesi kulübümüz genel kurula gidecek. Buradan tüm delegelerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. Önümüzdeki hafta genel kurulumuza bütün delegelerimizi bekliyoruz” dedi.
 

“ADAY OLMAYACAĞIMIZI AÇIKLAMIŞTIK”
Göreve gelmeden önce yaklaşık 2 ay kulübün ödemelerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Çelik, “O dönem aday da değildik zaten. Kulübün bir yönetimi yoktu. Bugün de belki yönetim var ama benzer bir durum var. Aday olmayacağımızı açıkladık. En azından ben Elazığspor’luyum diyen herkes yardım edebilir. Bu herkesin üzerine düşen bir görevdir” ifadelerini kullandı.
 

PARANIZ VAR MI?, “O BENİM PROBLEMİM!”
Elazığspor Başkanlığına aday olduğunu ifade eden İş adamı Necati Erdem, “Kongrenin erteleneceği belliydi. İstanbul’dan geldim, tekrar döneceğim. Genel kurul üyeleri teveccüh ederse biz adayız. Ondan kimsenin şüphesi olmasın. 20 kişilik bir kadroyla geleceğiz buraya. İki arkadaşımız bakan olacak karakterde. Böyle bir yönetimle geliyoruz. Bunun altından çıkacağız, göreceksiniz. Ben kimseden para talep etmiyorum. İşimizi yaptığımız müddetçe karşılığını göreceğiz” şeklinde konuştu.
Cebinde nakit parayla gelip, gelmeyeceği şeklinde sorulan soruya Erdem, “O benim problemim. Benim kimseye ihtiyacım yok ama güzel bir kadro kuracağıma inanıyorum. Yabancı bir teknik direktör istemiyorum. Elazığ’dan 3-4 hoca ihraç edeceğim. Kulüp başkanları burada sorumlu. Yerli hocalara sahip çıkacağız. Altyapı önem vereceğiz. 5 sene sonra Türkiye Elazığ’ı konuşacak” dedi.

Bu haber 4019 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLK İCRAATIMIZ ALTYAPI
İLK İCRAATIMIZ ALTYAPI
Fırat Üniversitesi'nden efsane dönüş!
Fırat Üniversitesi'nden efsane dönüş!