ELAZIĞ VE MALATYA İLLERİ İÇİN KGF DESTEKLERİ

ELAZIĞ VE MALATYA İLLERİ İÇİN KGF DESTEKLERİ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’ın Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürdüğü Kredi Garanti Fonu, Elazığ ve Malatya illeri için deprem sonrası destek paketini açıkladı.

25 Şubat 2020 - 14:05

İŞ DÜNYASINA KGF DESTEĞİ

Başkan Arslan yaptığı açıklamada, “Elazığ ve Malatya illerinde 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle reel sektöre destek amacıyla KGF Yönetim Kurulumuz son toplantısında bazı önlemler almıştır. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) Kefaletinde, 24.01.2020 tarihinden itibaren 30.04.2020 tarihine kadar geçerli olmak üzere;

1. Hazine Destekli KGF kefaleti ile kredi kullanan ve bu ilerde faaliyet gösteren işletmelerin kredilerini yapılandırmaları halinde yapılandırma komisyonu alınmayacaktır.

2. Yeni Krediler için verilecek kefaletlerde bir defaya mahsus peşin olarak alınan kefalet komisyonu ise % 2 den binde 5 Oranına düşürülmüştür. (Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankasından kullanılacak kredilere verilecek kefaletler için )

3. Yine bu illerde faaliyet gösteren işletmeler için Hazine destekli KGF kefalet üst limitleri 0-25 Milyon TL cirolu firmalar için 4 Milyon TL olan üst imit 12 Milyon TL ye 25-125 Milyon TL arası cirolu firmalar için ise 16 Milyon TL olan üst limit 25 Milyon TL çıkarılmıştır.

Ayrıca, Hazine destekli KGF kefaleti haricinde de KOSGEB ile Kurumumuz arasında imzalanan protokolle ile KOSGEB Acil Destek Kredilerine KGF kefil olacaktır.

Bu protokolle ;

• Yararlanıcı Başına Kredi Üst Limiti: 100 bin TL (%90 KGF kefaleti ile)

• Kefalet Vadesi: 36 ay (12 ay ödemesiz dönem dahil)

• Başvuru Ücreti: Yok

• Kefalet Komisyon Oranı: %0.5 (Yıllık)

Bu projeye katılan bankalar ise; Akbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, TEB, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası şeklindedir” dedi. 

 

Bu haber 892 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Can Kaybı: 573, İyilişen: 1.042
Can Kaybı: 573, İyilişen: 1.042
BÖYLE DAHA GÜZELSİN ELAZIĞ
BÖYLE DAHA GÜZELSİN ELAZIĞ