Elazığ “İyi Dersler Şoför Amca” Projesi İle 2 Ödül...

Elazığ “İyi Dersler Şoför Amca” Projesi İle 2 Ödül Kazandı

Kübra Kabukçu: Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nde; afiş ve fotoğraf yarışmaları sonuçlandı.

16 Mayıs 2019 - 14:51

Açıklanan sonuçlara göre fotoğraf yarışmasının 1’incisi ve afiş yarışmasının ikincisi Elazığ’dan çıktı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında hayata geçirilen, İyi Dersler Şoför Amca projesinin 2018-2019 eğitim öğretim yılı uygulamaları, proje kapsamında düzenlenen afiş ve fotoğraf yarışması ile tamamlandı.

Elazığ, Afyonkarahisar, Artvin, Bolu, Burdur, Eskişehir, Karaman, Kırklareli, Mardin ve Sinop illerinde uygulanan proje kapsamında, toplam 100 okulda eğitimlere katılan 4. sınıf öğrencilerine yönelik İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması düzenlendi.

Şoförlerin yol güzergahları üzerindeki doğa/insan manzaralarını, ülkemize ait doğal, coğrafi, kültürel ve turistik zenginliklerini tüm Türkiye geneline tanıtmak hedefiyle gerçekleştirilen yarışmanın kazananları proje paydaşlarından oluşan bir jüri heyeti tarafından belirlendi.

 

Elazığ Çifte Ödül Kazandı

Çifte ödül kazanan Elazığ’da, fotoğraf yarışmasının birincisi şoför Ümit Ataş olurken, afiş yarışmasının ikincisi ise Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu’ndan Esma Özatlı oldu. Afiş yarışmasına 704 başvuru olurken, fotoğraf yarışmasına ise 202 servis şoförü katıldı.

 Yarışmada dereceye giren öğrenciler bisiklet ve güvenli sürüş için kask ve dizlik kazanırken; öğretmenleri de hediye çeki almaya hak kazandı. Kazanan okullara ise çok işlevli yazıcı ve derece kupa hediye edildi.

 

Bu haber 684 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kurum: Söz verdiğimiz gibi konutlarımızı 1 yıl içinde tamamlayacağız”
Kurum: Söz verdiğimiz gibi konutlarımızı 1 yıl içinde...
Dövizde son durum
Dövizde son durum