ELAZIĞ’I AFET BÖLGESİ KURTARIR

ELAZIĞ'I AFET BÖLGESİ KURTARIR

Sarsılmakla kalmadık 6.8 ile adeta yıkıldık. Sadece binalarımız değildi yıkılan. Geleceğe dair umutlarımızı ve hayallerimizi de gömdük enkaz altına.

29 Ocak 2020 - 17:47 - Güncelleme: 29 Ocak 2020 - 18:12

41 can verdik o gece. Ve on binlerce mağdur insanımızla aniden sokak ortasında kaldık. Evsizliği, barksızlığı ve mağduriyeti ilk kez yaşayanlar için bu büyük bir travmadı.

Bir çocuğun, “yeniden bir yuvamızın olmasını” istiyorum cümlesi tüm şehrin duygularına tercüman olmaya yetiyordu.

Birçoğunun hali vakti de yerindeydi bu insanların. Ana buna rağmen sokakta ve eksi 10 derecelerde sokakta kalmanın tüm soğuk yüzüyle karşı karşıya kalmıştı.

Çocuklarının hüzünlü bir şekilde kendisine bakmasıyla karşı kaldığı mahcubiyete mi yansın yoksa baba olarak bir şey yapamamasına mı  yansındı insanlar.

Şimdi, bu saatten sonra bu şehri tek kurtaracak olay Elazığ’ı tüm sınırlarıyla birlikte afet bölgesi ilan etmektir. Yeni bir yıkım yaşanmadan, yeni acılarla tanışmadan ve yeni dramlara şahit olmadan önce devletimiz, bugüne kadar her zaman yanında yer almış ve bunu her defasında ortaya koymuş Elazığ’a bu uygulamayı çok görmemelidir.

STK’lardan yükselen bu sese hem siyasilerimiz hem yöneticilerimiz hem de depremin ilk saatlerinden itibaren tüm acıları birlikte yaşadığımız İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve Çevre ve Şehircilik bakanımız Murat Kurum da destek vereceklerdir. Zira onlar da  acımızı birlikte yaşayan değerli hemşerilerimiz oldular artık.

Bu haber 12886 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • DURSUN BOSTANCI/Sakarya
    2 ay önce
    Çok yanılıyorsunuz. Elazığı afet bölgesi değil, ama kesinlikle Elazığlılar kurtarır. 99 da Sakarya afet bölgesi ilan edilmedi. Çok güzel bir şehirdi. Yıkılmadık yer kalmadı. Hâlâ hasarlı binalarımız ve okullarımız var. Ama o afet günlerini şükürler olsun atlattık. Adapazarı şimdi eskisinden de güzel oldu. Sakarya\'da yaşayanlar olarak bizler başardık. Elazığlılar da kesinlikle yeni ve daha güzel bir Elazığ yapmayı başaracaklardır. 1980 -1989 yılları arasında Elazığ\'da hastanede dr. Olarak görev yaptım. Elazığ ve Elazığlıları bilirim. Başaracaklardır. Afet bölgesi ilanı falan hiç bir şeyin arkasına saklanıp başkasından medet beklemeden.. Elazığlı yeni bir Elazığ yapmayı başaracak güç,moral ve inanışta olsun yeter. Birazcık zaman alabilir. Ama bu gibi zamanlarda birlik dayanışma inanç olsun yeter. Tüm Ülkemize Elazığımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka sayısı da arttı!
Vaka sayısı da arttı!
31 şehre giriş yasaklandı!
31 şehre giriş yasaklandı!