ELAZIĞ FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ HELİPORT ALANINA İLK...

ELAZIĞ FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ HELİPORT ALANINA İLK AMBULANS HELİKOPTER İNİŞİ GERÇEKLEŞTİ

Sağlık alanında kullandığı son teknoloji cihazlar ve uzman ekibiyle Elazığ ve çevre illere hizmet veren Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne merkeze 100 km uzaklıktaki Karakoçan ilçesinden, helikopter ile hasta nakli gerçekleştirildi.

07 Aralık 2018 - 15:17

Karakoçan ilçesinde evinin çatısından düşerek ağır yaralanan Garip Efe (55)’in yakınları 112 acil servisi arayarak ambulans talep etti. Durumu ağır olan ve merkeze 100 km uzaklıkta olan Garip Efe’ye ambulans helikopter yönlendirildi.

Sağlık ekipleri ambulans helikopterde ilk müdahaleleri yaparken, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne bilgi verildi.Hastanenin acil müdahale ve heliport ekibi helikopter pistine çıkarak, Garip Efe’yi karşılamak için hazırlık yaptı. Sonsuz bir şekilde inişi gerçekleşen ambulans helikopterden alınan Efe hızlıca tedaviye alındı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk, ‘’ Hastanemiz hizmete açıldığından bu yana hizmetlerine sürekli bir yenisini ekliyor. Bu kapsamda hizmete açılan heliport alanımıza, ambulans helikopterle ilk hasta naklimiz gerçekleşti. Titiz bir operasyonel faaliyet gerektiren nakli başarıyla gerçekleştirdik. Hastanemize yüksekten düşme ihbarı ile ağır yaralı bir şekilde gelen hastamız, acil servise alınarak tedavi edildi.Bu faaliyetin başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan, tüm 112 acil ekibine, uçuş ekibine,hastanemizin acil müdahale ve heliport ekibine teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Başhekim Öztürk, Garip Efe’nin tedavisinin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve durumunun iyi olduğunu belirtti.

Bu haber 1386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavak: “Ramazanda LÖSEV Adına İnsanlar Suistimal Ediliyor”
Kavak: “Ramazanda LÖSEV Adına İnsanlar Suistimal Ediliyor”
Köpeklerin saldırısına uğrayan yaşlı kadın hayatını kaybetti
Köpeklerin saldırısına uğrayan yaşlı kadın hayatını...