ELAZIĞ’DA YENİDOĞAN CANLANDIRMA PROGRAMI (NRP) EĞİTİMİ...

ELAZIĞ’DA YENİDOĞAN CANLANDIRMA PROGRAMI (NRP) EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

24 Aralık 2019 - 11:54

İl Sağlık Müdürlüğü  organizasyonunda ilimizde bebek ve yeni doğan ölümlerinin en aza indirilmesi amacıyla yeni doğan bebekler ile ilgili doğum eyleminde görev alan sağlık personeline yönelik Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi (NRP) düzenlendi.

Elazığ’daki bir otelin konferans salonunda düzenlenen uygulayıcı eğitim programına; Sağlık Bakanlığı yetkilileri, İl Sağlık Müdürlüğü  idarecileri, Fırat Üniversitesi’nden akademisyenler, Müdürlüğe  bağlı hastane ve sağlık tesisi yöneticileri, Kadın Doğum Uzmanı, Anestezi Uzmanı, 112 ve Kadın Doğum Servislerinde görevli Hemşire ve Ebelerden oluşan 50 kursiyer katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan eğitim programının açılış konuşması Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali ATAR tarafından yapıldı.

Daha sonra kürsüye davet edilen Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kurs Sorumlusu Dr. Hakan ULUDAĞ  eğitim süreci ve ele alınacak konular hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Grup modülü şeklinde 3 gün devam edecek olan uygulamalı eğitim programı sonunda başarılı olan kursiyerlere düzenlenecek bir törenle sertifika verilecek.

 

Bu haber 1096 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gakgoş, seriye bağladı
Gakgoş, seriye bağladı
6. BÖLGENİN İLK YATIRIMI
6. BÖLGENİN İLK YATIRIMI