Elazığ’da İstifası İstenen 4 ilçe Başkanından 2’si...

Elazığ'da İstifası İstenen 4 ilçe Başkanından 2'si Belediye Başkan Adayı Olarak Gösterildi

12 Ocak 2019 - 18:46 - Güncelleme: 12 Ocak 2019 - 19:15

Geçtiğimiz aylarda  Ankara’da AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve AK Parti’nin İlçe Başkanlarının katıldığı bir toplantı yapılmıştı.

Toplantıda ilçe ve belde başkan adayları tek tek görüşülmüş, Kamuoyu araştırmaları ve anket çalışmaları masaya yatırılmıştı.Ardından ilçe ve belde başkan adaylarıyla ilgili kararlar alınmıştı.

Yapılan toplantıda çıkan bir diğer sonuç ise AK Parti’nin ilçe başkanlarıyla ilgili olmuştu.Toplantıda bazı ilçelerde AK Parti’nin İlçe Başkanlarının istifa ettirilerek ilçe başkanlarının Belediye Başkan Adayı gösterilebileceği konuşulmuştu.

Yapılan toplantının ardından AK Parti 4 ilçe başkanının istifasını istemişti. Bu nedenle AK Parti Palu İlçe Başkanı Abdulkadir Şaştım, Maden İlçe Başkanı Mehmet Deprem, Keban İlçe Başkanı Ömer Kaya, Karakoçan İlçe Başkanı Ayhan Akbaba görevlerinden istifa etmişti.

Bugün açıklanan Ak Parti İlçe ve Belde Belediye Başkan adayları listesinde ise istifa ettirilen 4 ilçe başkanından 2’si aday olarak gösterilirken,diğer 2 başkan ise listede kendine yer bulamadı.

İstifa eden 4 İlçe Başkanından Keban İlçe Başkanı Ömer Kaya,Keban Belediye Başkan Adayı olurken, Karakoçan İlçe Başkanı Ayhan Akbaba ise Karakoçan Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Bu haber 2523 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Metin KAYNAR
    5 ay önce
    Ben Baskil halkına sorulduğu na inanmiyorum çünkü ihsan akmuratı sandıkta görecez ak parti ye Baskil de oy kaybı olacak göreceksiniz Baskil ilçe başkanı nıda Baskil halkı istemiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞERİFOĞULLARI'NDAN HARPUT ATAĞI
ŞERİFOĞULLARI'NDAN HARPUT ATAĞI
Elaziz Belediyespor’un ismi değişti
Elaziz Belediyespor’un ismi değişti