"EKRANLA DEĞİL AKRANLA BÜYÜSÜN ÇOCUKLAR" PROJESİ...

"EKRANLA DEĞİL AKRANLA BÜYÜSÜN ÇOCUKLAR" PROJESİ BAŞLADI

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında "Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar" projesini hayata geçirdi.

16 Mayıs 2018 - 13:00 - Güncelleme: 16 Mayıs 2018 - 13:02

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde başlattığı proje kapsamın, Elazığ Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon Merkezinde çocuk ve aile şenliği düzenlendi.

Şenlikte, Elazığ Gençlik Merkezince engelli öğrencilere yönelik bocce, satranç ve voleybol turnuvası yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç,yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerle çocukları topluma kazandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Çocukların risklerden korunması, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan sağlıklı gelişmesinin önemli olduğunu vurgulayan Kenç, sözlerine şöyle devam etti.

"Son zamanlarda teknoloji, bir hastalık oldu. Artık 3-4 yaşındaki çocukların elinde bile tabletler, cep telefonları var. Bunlar gerekli şekilde fiziksel aktivitelerde bulunmuyorlar. Arkadaş grupları olmuyor, okuldan eve dönen çocuklar ya telefon ya da tablet alıp kendi dünyasına çekiliyor. Bu da çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimi açısından tehlikeli olduğu için bakanlığımızın belirlediği politika çerçevesinde 'Ekranla Değil Akranla Büyü" projesi hayata geçirildi."

Etkinlik, engellilerden oluşan halk oyunu ekibinin gösterisiyle son buldu.

Bu haber 1155 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EC­ZA­CI­LAR MAĞ­DUR
EC­ZA­CI­LAR MAĞ­DUR
81. AİLE SAĞLIK MERKEZİ  İCADİYE MAHALLESİNDE HİZMETE GİRDİ
81. AİLE SAĞLIK MERKEZİ  İCADİYE MAHALLESİNDE HİZMETE GİRDİ