DR. UÇAR: “TABİPLER BİRLİĞİNİ KAPATMAK KURUMLARI...

DR. UÇAR: “TABİPLER BİRLİĞİNİ KAPATMAK KURUMLARI YIPRATIR” 

23 Eylül 2020 - 11:43

Erol KARA/Elazığ, Bingöl, Tunceli Tabipler Birliği Bölge Temsilcisi Dr. Özcan Uçar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli nin TTB  kapatılsın açıklamasına tepki göstererek, “Aklı başında olan hekim ve hekimlik hakkını savunmak için kurulan kurumu kapatmaya kalkmak saçma bir şey, yanlış bir çıkıştır” dedi. 

 

Dr. Özcan Uçar, “TTB nin kapatılması Kurumları da demokrasiyi de yıpratır“ dedi.

Dr.Uçar, ”Türk tabipler birliği kapatılabilir mi? O zaman baroları da kapatalım. Bu cümle kurumları da demokrasiyi de yıpratır. Kapatalım cümlesi çok yanlış bir cümle. Beğenmediğimiz kurumları o zaman kapatalım. Aklı başında olan hekim ve hekimlik hakkını savunmak için kurulan kurumunu kapatmaya kalkmak saçma bir şey. Ben de Türk Tabipler birliğinin bütün fikirlerini tasvip ediyormuyum? Hayır. Ama ben senin fikirlerini beğenmiyorum git böyle cümle olmaz. Uç kesimler olabilir onlar bile olsa fikirlere saygı duymak lazım. Kanunla kurulmuş bir kurumun  yöneticileri bunlar. Fikirlerini beğenir veya beğenmeyiz bu yaklaşım yanlış. Kamuoyundan karşılık bulmadığı için bu konu kapanacaktır. Yanlış bir çıkıştır.” dedi. 

 

Bu haber 1652 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Hükmü
  2 ay önce
  Marksist komünist,ateist bir dernekle demokrasinin ne alakası var. Bütün milli ve toplumu ilgilendiren musbet herşeye karşı çıkan tb.tmmob,bario b.ginin varlığı Türkiye için dışarda düşman aramasına gerek yok,bunlar yeter.Derhal kapatılmalı, yenisi kurulmalıdır.
 • Mehmet Gün
  2 ay önce
  TTB kapatılmalı ve yerine de Milli Bir kurum gelmeli...Tabiplerin meslek örgütü olarak faaliyet göstermesi gereken bir kurum siyasetin tam merkezinde yer alıp üstelik de marksist leninist bir motivasyonla pkkyı ve diğer ülke düşmanı örgütleri destekliyrsa bu örgütün kapatılması en doğru olandır.
 • Firat
  2 ay önce
  İlgi alanınızı aşarsanız tabiki kapatılacaksıniz, Bahçeli haklı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF YERLER VE KİŞİLER LİSTESİ
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF YERLER VE KİŞİLER LİSTESİ
KÜÇÜKAY AİLESİ'NİN ACI GÜNÜ
KÜÇÜKAY AİLESİ'NİN ACI GÜNÜ