“DOLULUK ORANIMIZ YÜZDE 95”

“DOLULUK ORANIMIZ YÜZDE 95”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 24 Eylül’de yeni eğitim ve öğretim yıllının başlayacağını belirterek, doluluk oranının yüzde 95’i bulduğunu söyledi.

28 Ağustos 2019 - 10:39


Rektör Demirdağ ayrıca; “Yabancı uyruklu öğrencilerle birlikte 11 bin 395 kontenjanımız vardı. Doluluk oranımız ilk yerleştirmelere göre yüzde 95 düzeyinde. İkinci yerleştirmede de inşallah eksik kalan kontenjanlarımız dolacak. Yabancı öğrenci sayımız ise 2 bini geçti” diye konuştu.

Bu yıl yeni bölümler açtıklarını ve bu bölümlere yeni öğrenci almaya başladıklarını söyleyen Demirdağ, “Fen Fakültesinde; biyoloji, kimya gibi bölümlere tekrar öğrenci almaya başladık. İletişim Fakültesi, Görsel İletişim, Çevre Koruma Ve Kontrol Bölümü, Kimya, Biyoloji, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mimarlık ve Restorasyon Bölümü, Gaz ve Tesisat Bölümü, Elektrik ve Laborant Bölümlerine ilk kez öğrenci aldık. Yeni bölümlerle öğrenci sayımız arttı. Kayıtlar tamamlanmadığı için kesin rakam belli değil. Geçen yıl 10 bin kontenjan vardı. Bu yıl binin üzerinde artış var. Kütüphane bitti, mefruşat işlemleri devam ediyor, Mimarlık Fakültesi’nde eğitim ve öğretim başlayacak” dedi.

 

Bu haber 1253 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUHTARLARDAN ÜLTİMATOM
MUHTARLARDAN ÜLTİMATOM
ÖNCE PARKLARI GÖR!
ÖNCE PARKLARI GÖR!