Depremden bu yana ELAZIĞ GSİM ne yaptı?

Depremden bu yana ELAZIĞ GSİM ne yaptı?

18 Şubat 2020 - 13:32

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yayınladığı brifingde ilimizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle vatandaşlara açılan tesisler ve yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi.
24 OCAK 2020 TARİHİNDE İLİMİZDE MEYDANA GELEN DEPREM NEDENİYLE VATANDAŞLARA AÇILAN TESİSLER VE YAPILAN FAALİYETLER
A) AÇILAN TESİSLER
1) YAKUP KILIÇ SPOR SALONU
2) 15 TEMMUZ SPOR SALONU
3) GENÇLİK MERKEZİ
4) OLİMPİK YÜZME HAVUZU
5) ÇOK AMAÇLI SPOR MERKEZİ
6) İL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI Adres: Kültür Mahallesi Kapasite: 150 Telefon: 0424 2411150 DEPREM SONRASI

ALINAN TEDBİRLER VE YAPILAN FAALİYETLER
1-Depremin hemen sonrası tüm yurt müdür ve yardımcılarımızı whatsapp gurubu ve aramak suretiyle yurtlarının başına davet ettik.
2-Tesis amirlerimizi, Gençlik Merkezi Müdürlerimizi ve şube müdürlerimizi Yakup Kılıç spor Salonu, 15 Temmuz Spor Salonu, Çok Amaçlı Sporcu Fabrikası, Olimpik Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezimize gönderdik. Tüm tesisler vatandaşlarımızın hizmetine açıldı. Tesislerimizin ısınma sistemlerini açık tutup vatandaşlar gelmeden önce ısınmaları sağladık.
3-Çok hasarlı yurtlarımızdaki öğrencilerimizi daha sağlam yurtlarımıza deplase ettik.
4-Fırat üniversitesi rektörüyle görüşüp tüm sınavların iptalini istedik. Öğrencilerimize yurtlarda bu durumu anonslar ve sosyal medyalarımızla duyurduk. 17 Şubat 2019 tarihine kadar tüm sınavların ötelenmesini sağladık.
5-Yurtlarımızda kantin ve lokanta işleticilerini arayıp, derhal işlerinin başına gelmelerini sağladık. Ayrıca deprem anından itibaren vatandaşlara sıcak çorba ikram eden ilk kurum olduk. Öğrenci ve vatandaşlarımıza yiyecek ve içecek ikramı sağlamaya devam ediyoruz.
6-Afat ile görüşüp battaniye, Kızılay ile yeme içme irtibatı sağladık.
7-Türk Telekom il müdürlüğü ile görüşüp tesislerimizde hızlı şarj cihazları monte edildi.
8-Tüm yurtlarımızda ve tesislerimizde hasar tespit çalışmaları bitti. Bakım-onarım çalışmaları başladı.
9- İl Müdürlüğümüze bağlı Ahmet Kabaklı Yurdunda çevre illerden gelen AFAD, UMKE, Emniyet, Sağlık ve Belediye Personelleri olmak üzere 2000’e yakın misafirimizi ağırlamaktayız.
10- Gençlik Liderlerimiz hem Gençlik Merkezimizdeki vatandaşlara hizmet ediyor. Hem de Depremin Vurduğu, mahallelerde yardım malzemelerini dağıtıyor.
11- Depremzede çocuklarının bir nebzede olsa gülümsemesi ve psikolojik olarak rahatlamaları için Gençlik hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen ve kurumumuzca alınan için eğlence malzemeleri ile barınma noktaların Gençlik Liderlerimiz her gün çeşitli faaliyetler yapıyor. Bunların en büyüğü Kültür parkta kurmuş olduğumuz sahra çadırdır.
12-Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz koordine neticesinde Genel Müdürlükten gelen psikologlar depremzedeliler ile birebir özel görüşmeler yapıyorlar.
13- Depremzedeleri konuk ettiğimiz tesislerimizde müftülük ile yaptığımız koordine neticesinde manevi rehberler tayin ettik. Vatandaşlar ile yakından ilgilenip kendileri ile manevi anlamda pozitif değişiklik sağlama yoluna gittik.
14- Kültür parkta Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından kurulan etkinlik çadırda, çadırlarda yasayan çocuklarımıza yönelik moral ve motivasyon yükseltici eğitsel oyunlar oynatılarak çocuklara keyifli zamanlar yasatıldı.
15- Mahallelerde kurulan çadırlara odun, tahta temin edilerek, ısınma problemi halledilmeye çalışıldı. Ayni zamanda gıda, kıyafet ve oyuncak dağıtımları yapıldı.
16- Hafta içi her gün çadır kentlerde, depremin yoğun hissedildiği mahallelerde, belde ve ilçelerde Gençlik liderlerimizin eşliğinde Depremzede çocuklara yönelik psiko- sosyal etkinlikler düzenlenmektedir.
17- Her Hafta sonları ise depremzede çocuklarımızı mahallelerinden alıp Gençlik merkezimize taşımak suretiyle Bakanlığımız tarafından yapılan kültür sanat yarışmalarında dereceye giren illerden gelen tiyatro ekipleri eşliğinde Gençlik Merkezimizde tiyatro ve sinema etkinlikleri düzenlenmektedir.
18- Çadırlardan ve mahallelerden 1000’e yakın depremzede çocuklarımızın saç tıraşları ve kişisel bakımlarını yapmak üzere tesislerimize taşıdık ve buralarda bakımları titizlikle yapıldı. (Spor Servisi)

Bu haber 824 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yere maske eldiven atana 3.150 ₺ ceza!
Yere maske eldiven atana 3.150 ₺ ceza!
Vaka sayısı da arttı!
Vaka sayısı da arttı!