DAHA BAYRAM BAŞLAMADAN...

DAHA BAYRAM BAŞLAMADAN...

30 Temmuz 2020 - 19:33

Bayrama saatler kala ilimizde günlük vaka sayısındaki artış da gösteriyor ki bayram sürecinde bizleri ciddi riskler bekliyor.

Yapılan test sayısı ve  vaka sayısındaki artışlar konunun ciddiyetini ortaya koyuyor. 

Bayram öncesi yaşanan alışveriş hareketliliği ile il dışından gelenlerin vaka sayısının artışında önemli rolü olduğu ifade ediliyor.

TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEĞİ
Salgının  başlangıcında yerinde ve zamanında alınan önlemlerle başta çevre iller olmak üzere bir çok illerden az vaka görülen Elazığ’da vaka sayısının yükselmesi şok etkisi yarattı. Bu sayı komşu iller Malatya ve Diyarbakır illerindeki yüksek rakamlara rağmen aylarca en alt seviyede kalmıştı. 

BAYRAMDA ARTABİLİR
Vaka sayısının tek rakamlara indiği bir ay öncesine karşın büyük bir artış yaşanması halkımızın kurallara uymaması ve yasakların yumuşatılmasının önemli bir rolü olduğu ifade ediliyor.

Bayramda kurban kesimi ve paylaşımı esnasındaki hem sosyal mesafe hem de hijyen konularına dikkat edilmemesi ve bayramlaşmalarda oluşacak yakınlaşma dolayısıyla bu sayının artabileceğine dikkat çeken uzmanlar tüm Elazığlıların bu konuda hassas olmaları gerektiğini ifade ediyorlar.

AMAN DİKKAT!
Gelen son vaka ve test sayılarındaki artışın bayramla birlikte yeni bir dalganın başlangıcı olabileceği ve başa dönülerek bir çok yasakların yeniden başlamasına sebep olabileceğini ifade eden uzmanlar, yetkililerin de bu konuda yeni önlemler alması gerektiğini belirtiyorlar.

Bu haber 266 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİR ÇINARI KAYBETTİK
BİR ÇINARI KAYBETTİK
KUKLA BİR REKTÖR MÜ İSTİYORSUNUZ?
KUKLA BİR REKTÖR MÜ İSTİYORSUNUZ?